Apple AirPods

Apple AirPods, czyli zmierzch przewodowych słuchawek

Apple zdecydowało się na długo zapowiadany ruch – rezygnację z analogowego złącza audio Jack 3.5 mm, które to było do niedawna standardem. IPhone 7 nie obsłuży twoich „starych” słuchawek? Nie do końca…

Apple AirPods

Jak wspomniałem, sadownicy uznali analogowe złącze za przestarzałe i zbędne, w efekcie czego nie pojawiło się one w specyfikacji najnowszych iPhone’ów 7 oraz 7 Plus. Zamiast tego, firma pokazała światu nowe słuchawki bezprzewodowe. Co istotne – wywołały one w sieci sporą burzę. Dlaczego?

Kontrowersyjne AirPods

Słuchawki są przyjemne dla oka, podobnie jak wcześniejszy, przewodowy model. Nie mniej jednak brak „kabla” spowoduje, że będą one wyglądać w uchu jak kolczyki tudzież zabawne klipsy. Mało tego, nie wiem ja wy, ale ja bałbym się, że zwyczajnie je zgubię. Właściwie podobne obawy rzesza obserwatorów.

Dodatkowo są one obwiniane za pozbycie się z iPhone’ów złącza Jack 3.5 mm. Cóż, zabawne, gdyż prawdę mówiąc nie mają ze sprawą zbyt wiele wspólnego. Mało tego, jeśli naprawdę ktoś nie będzie mógł rozstać się ze swoimi „przewodowymi” akcesoriami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać ze specjalnej przejściówki. Ta znajdzie się w każdym pudełku z nowym iPhonem, bez potrzeby dopłacania.

 

AirPods – co potrafią?

Przede wszystkim zostały one wyposażone w chip Apple W1, który zagwarantuje świetną jakość dźwięku bez opóźnień w jego przesyle. Znajdziemy w nich także akcelerometr, który przyda się przy wywoływaniu Siri (stuknięcie w urządzenie), oraz specjalny mikrofon.

Smuci natomiast krótki czas działania na jednym ładowaniu, gdyż jest on równy 5 godzinom rozmów tudzież odtwarzania muzyki. To naprawdę słaby wynik. Apple zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też w zestawie sprzedażowym znajdziemy pudełeczko, dock, który posłuży również jako power bank. Dostarczy on możliwość przedłużenia czasu pracy o 24 godziny i to się chwali.

Za przyjemność obcowania z AirPods przyjdzie zapłacić nam aż 159 dolarów.

Źródło: Apple

 

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...