Apple udostępniło po cichu Safari 13 dla komputerów Mac

Gigant z Cupertino udostępnił wczoraj aktualizację systemową iOS 13 i to właśnie na nią „rzucili się” użytkownicy iSprzętu. Okazuje się jednak, że nie była to jedyna premiera tego dnia. Apple zaktualizowało także swoją przeglądarkę dla systemów z rodziny macOS. Przywitajcie Safari 13.

macOS 10.13.2

Zgoda, Safari nie jest tak popularną aplikacją, jak Chrome. Liczba zmian również nie należy do rewolucyjnych. Niemniej, warto odnotować pojawienie się nowości. Szczególnie że dotyczą one poprawek, ulepszeń prywatności oraz zabezpieczeń. Co ważne — update jest zalecany dla wszystkich użytkowników.

Safari 13

Trzeba pamiętać o tym, że w najnowszym oprogramowaniu macOS Mojave aktualizacje systemowe oraz te dotyczące części wbudowanych programów odbywają się przy wykorzystaniu Preferencji systemowych. Nie inaczej jest w przypadku Safari 13, które wykorzystuje rzeczone rozwiązanie. Jeśli zaś chodzi o nowości, Apple przygotowało dla nas:

  • Nową stronę startową z Ulubionymi, często odwiedzanymi oraz ostatnimi witrynami
  • Ostrzeżenia o słabym haśle i wraz z dodatkowymi wskazówkami
  • Możliwość aktywacji funkcji Obraz w obrazie przyciskiem na karcie
  • Usprawnienia nawigacji
  • Uwierzytelnianie przy użyciu kluczy USB

Przed przystąpieniem do aktualizacji zalecam wykonanie kopii zapasowejJeśli planujecie zakup MacBooka, sprawdźcie koniecznie nasz sklep internetowy. Dodam, że znajdziecie tam szeroki wachlarz produktów z segmentu elektroniki użytkowej.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...