You are here
Apple Glasses w drodze. Jakie będą okulary AR Sadowników? artykuły News 

Apple Glasses w drodze. Jakie będą okulary AR Sadowników?

Firma z Cupertino pracuje nad Apple Glasses, okularami AR, którym poświęcono część tajemniczego zamkniętego spotkania. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, gadżet zadebiutuje, nie jak wcześniej podejrzewano w 2021, a w 2023 roku. Oby tylko nie skończył, jak Google Glass, któremu swoją drogą ochoczo kibicowałem.

Apple Glasses
fot. Google Glass

W sieci pojawiła się informacja o spotkaniu mającym miejsce w Steve Jobs Theater (Apple Park), które miał poprowadzić Mike Rockwell. Podczas kameralnego wydarzenia poruszono temat Apple Glasses wraz z określeniem przewidywanej daty wprowadzenia sprzętu na rynek. Interesujące jest jednak to, że nowy termin kłóci się z dotychczasowymi informacjami. Na przykład tymi od Ming-Chi Kuo, znanego ze sprawdzalności źródła.

Apple Glasses w 2023 roku

Pamiętam moje pierwsze chwile z Google Glass. Z rzeczonymi okularami AR mogłem zapoznać się na jednym z warszawskich spotkań GDG (Google Developers Group). Byłem oczarowany rozwiązaniami, które przywodziły na myśl filmy SF. Nie było to jednak urządzenie idealne i borykało się z wieloma chorobami wieku dziecięcego. Dziś wiemy już, że projekt został częściowo wygaszony, choć jak sądzę, powróci w nieco innej formie. 

Zostawmy na boku Google Glass. Okazuje się, że nad zbliżonym w założeniach urządzeniem pracuje Apple. Firma przygotowuje dla swoich fanów całkiem nowy sprzęt. Okulary AR, bo o nie chodzi, mogą wprowadzić do portfolio produktowego Sadowników potrzebny powiew świeżości. Możliwe, że Apple Glasses staną się tym, czym iPhone stał się dla rynku smartfonów, a Apple Watch dla rynku inteligentnych zegarków. Problem w tym, że na weryfikację rzeczonych informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Urządzenie może zadebiutować dopiero w 2023 roku, ale nie traktowałbym tej informacji jako pewnika. Kłóci się ona ze wcześniejszymi doniesieniami. Niemniej, coś w tej materii drgnęło i prędzej czy później ujrzymy efekty prac projektantów.

Źródło: MacRumors

Related posts

Leave a Comment