You are here
Otwieranie paczkomatu będzie teraz prostsze – nowa funkcja od InPost artykuły News 

Otwieranie paczkomatu będzie teraz prostsze – nowa funkcja od InPost

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wie o tym każdy, kto ostatnio był w jakimś centrum handlowym. Widać to doskonale w witrynach sklepowych, ale także i po tym, jak wiele osób już decyduje się na kupowanie prezentów. Jednak część z nich zrobi to przez Internet, a to oznacza wzmożony ruch kurierów. I tutaj wchodzi InPost, cały na biało, bo otwieranie paczkomatu będzie teraz banalnie proste.

Otwieranie paczkomatu InPost
Fot. InPost

Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym trudniej doczekać się zamówionej do nas paczki. W końcu zarówno Poczta Polska, jak i inni przewoźnicy, mają tyle zleceń, że zwyczajnie nie mają „mocy przerobowych”, by się ze wszystkim obrobić. W tym roku będzie prawdopodobnie dokładnie tak samo, więc kupowanie prezentów w listopadzie, jest sensownym rozwiązaniem. Tak samo, jak zamawianie przesyłki do paczkomatu, bo wtedy nie jesteśmy zobowiązani do tego, by czekać na kuriera czy listonosza, a naszą paczkę odbieramy o tej godzinie, która nam pasuje.

Otwieranie paczkomatu będzie łatwiejsze

Każdy, kto w okresie świątecznym zamawiał coś do paczkomatu wie, że nie rozwiązywało to wszystkich problemów. Przesyłek było tak dużo, że większość urządzeń była przepełniona, a kurierzy siedzieli w swoich samochodach i wydawali przesyłki osobiście. W tym roku może być podobnie, ale nowa funkcja, która została udostępniona w aplikacji InPostu pokazuje, że firma wykonała krok w stronę tego, by przeciwdziałać takim sytuacjom. I to bardzo dobry krok, bo jeżeli klienci InPostu będą korzystali z nowej funkcjonalności, zyskają nie tylko czas, ale także szybciej udostępnią miejsca w paczkomatach innym zamawiającym.

Odbieranie przesyłki, która znajduje się w paczkomacie, nie jest już teraz specjalnie trudne. Po otrzymaniu wiadomości, że paczka czeka, trzeba udać się do wybranego paczkomatu, a potem albo wpisać w nim specjalny kod razem z naszym numerem telefonu lub przyłożyć do czytnika kod QR. W obu przypadkach jest to szybkie, o ile pod paczkomatem nie czeka właśnie bardzo długa kolejka osób, które chcą zrobić to samo. Teraz otwieranie paczkomatu będzie szybsze, bo wyżej wymienione czynności będzie można pominąć. Jak to zrobić?

https://youtu.be/eVbn6cU71as

Jak otworzyć zdalnie paczkomat?

W nowej wersji aplikacji InPost (wersja 2.0), pojawiła się interesująca funkcja. W momencie, kiedy klient dostaje informacje, że czeka na niego paczka, będzie mógł zdalnie otworzyć skrytkę z nią. Jak ma to zrobić? W bardzo prosty sposób. W aplikacji należy wybrać opcję „Szczegóły przesyłki”, a następnie „Otwórz skrytkę zdalnie”. I to tyle. Oczywiście, chyba nie musimy dodawać, że należy się wtedy znajdować blisko samego paczkomatu, a nie siedząc w domu na kanapie.

Kto może z tego skorzystać?

Aplikacja ma wspomnianą wyżej funkcję zarówno w wersji na Androida, jak i iOS, więc praktycznie każdy posiadacz smartfona, będzie mógł z niej skorzystać. Prawie każdy, bo paczkomaty, które obsługują możliwość zdalnego otwierania skrytek to około 95 procent wszystkich rozmieszczonych na terenie Polski. Trzeba mieć więc wielkiego pecha, żeby akurat trafić na taki, który nie pozwoli skorzystać z nowej funkcji. Zapewne ta nie rozładuje kolejek pod paczkomatami w okolicy świąt i kurierzy dalej będą musieli siedzieć w swoich samochodach i wydawać przesyłki osobiście, ale to i tak duży krok naprzód. W ten sposób możemy oszczędzić sporo czasu i nerwów, a wiemy, że obie te rzeczy przed świętami warto oszczędzać.

Smartfony, które pozwolą wam zainstalować dowolną aplikację, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: InPost / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment