You are here
Nowe smartwatche od Asusa, czyli ZenWatch 2 ujawniony News 

Nowe smartwatche od Asusa, czyli ZenWatch 2 ujawniony

Niedługo na rynku wearable pojawi się nowe urządzenie, które może nie wnosi nic nowego, ale pokazuje pewną drogę, którą obrał producent. Asus postawił na szeroki wybór akcesoriów i choć nie zapomniał o podzespołach, ZenWatch 2 wydaje się przyciągać tylko świecidełkami.

 
zen 750x300 1
Dziś, podczas swojej konferencji Zensation, Asus pokazał nowego smartwatcha. Nic w tym dziwnego, wszak każdy liczący się producent musi w swoim portfolio posiadać choć jeden taki produkt. Ostatnio Lenovo zaskoczyło, prezentując swoje Magic View, wprowadzając do zegarka dodatkowy ekran, działający jak peryskop. Asus ze swoim ZenWatch 2 nie wprowadził nic innowacyjnego, a już na pewno nie w gestii ulepszeń. Tutaj rozchodzi się o coś innego.
ZenWatch 2 pojawi się w kilku wersjach i to jest najciekawsze. Urządzenie pojawi się w dwóch rozmiarach. Mniejszy model ukryty pod nazwą WI502Q ma mieć wymiary 45×37 mm i zostać umieszczony na pasku o szerokości 18 mm. Jego większy odpowiednik, WI501Q pojawi się w rozmiarze 49×41 mm i z paskiem 22 mm. Wprawdzie różnice między modelami są stosunkowo niewielkie, to każdy kto z nich korzysta wie, że nawet jeden milimetr potrafi znacząco poprawić jakoś użytkowania.
 
zen 750x300 2
To nie wszystko co ma do zaproponowania Asus. ZenWatch 2 będzie miał aż osiemnaście różnych bransolet do wyboru. Klasyczne gumowe paski lub ich skórzane odpowiedniki w kolorach pomarańczowym, niebieskim, szarobrązowym czy czerwonym. Wersja premium rozszerzy wybór o dodatkowe warianty – brązowy, khaki, niebieski i szary. Wielbiciele bardziej klasycznych rozwiązań również powinni być zadowoleni, ZenWatch 2 będzie miał też metalowe bransolety. Te dostępne będą w kolorach koperty, czyli srebrnym, „gunmetal” oraz „rose gold”. Asus zdecydował się także na współpracę ze Swarovskim, co może oznaczać, że to nie koniec niespodzianek.
Same smartwatche pracować będą na Android Wear w wersji 5.1.1, a Asus od siebie dorzuca jeszcze dwie aplikacje. „Wellness” monitorować ma pracę serca, a „Watch Face Land” sprawi, że ekran zegarka dostosujemy do swoich wymagań. Zaś sam ekran smartwatcha to AMOLED w technologii 2,5D. Ceny póki co jeszcze nie ujawniono.
Źródło:AndroidCentral
Fot: jw.
_______________
Po smartwatche zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment