You are here
Czy Apple Music zepchnie Spotify na margines ? artykuły News 

Czy Apple Music zepchnie Spotify na margines ?

Tim Cook nie miał ostatnio lekkiego życia medialnego. CEO Apple musiał borykać się z sztucznie nadmuchiwanym rzekomym kryzysem związanem z gorszą, niż zakładano sprzedażą iPhone’ów. Teraz, patrząc na wzrosty Apple Music względem głównego konkurenta w postaci Spotify, Wielki Księgowy Apple zyskał powód do dumy, a może nawet radości.

Apple Music
Fot. Apple

W segmencie streamingu muzyki Spotify nie ma sobie równych. To istny gigant, który może pochwalić się 87 milionami użytkowników opłacających konta premium. Oznacza to, że ostatni kwartalny progres wynosił aż 4 miliony userów. Tempo wzrostów jest imponujące, ale słabsze niż trzy lata wstecz. W kwestii postępu to Apple Music wydaje się rządzić. W tym przypadku liczby nie kłamią.

Apple Music rośnie szybciej od Spotify

Obecnie Music od Apple może pochwalić się wynikiem 50 milionów aktywnych użytkowników. To sporo, choć dalej mniej niż w przypadku Spotify. Niemniej, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy usługa sadowników urosła o przeszło 14 milionów użytkowników. Oznacza to, że na ten moment w podziale rynku streamingu muzyki nie zmieniło się w zasadzie nic. Biorąc pod uwagę omówione wyniki, możemy uznać, że jest to tak zwana cisza przed burzą.

Spotify testuje nowe funkcje – wyciszysz artystę nawet w radio

Zakładając, że Apple będzie kontynuować progres w jednakowym lub nieznacznie niższym natężeniu, usługa może w ciągu najbliższych lat poważnie zagrozić bytności Spotify. Popularność rozwiązania wśród użytkowników sprzętu Apple jest w zasadzie oczywista, dlatego też gigant z Cupertino musi postarać się bardziej w przypadku konkurencyjnych platform.

Źródło: PhoneArena

Related posts

Leave a Comment