You are here
Google Plus – kiedy zniknie twoje konto? O ile je w ogóle masz. artykuły News 

Google Plus – kiedy zniknie twoje konto? O ile je w ogóle masz.

Zapewne niewiele osób będzie tęskniło za Google Plus, które w pierwszej chwili miało być odpowiedzią giganta na rosnącą popularność Facebooka. Jak dobrze wiemy, nie udało się pokonać fioletowego portalu, a z Plusa korzystało raczej mniej, niż więcej użytkowników. Teraz Google podało, kiedy dokładnie zamknie swoją społecznościówkę i do kiedy mamy czas na zgranie danych.

Google Plus zamknięcie

Z początku wydawało się, że przed siecią społecznościową Google świetlana przyszłość. Plus kreowany był jako miejsce dla osób, które nie poszukują wrażeń, a raczej konkretnych oraz profesjonalnych informacji. I faktycznie, tu sprawdzał się idealnie, ale samo zainteresowanie portalem było dość znikome. Można było nawet odnieść wrażenie, że nikogo na nim nie ma. Oczywiście odrobinę przesadzamy, ale mimo wszystko trudno uznać Google Plus za sukces.

Google Plus – kiedy zniknie?

Samo Google i tak dość długo zwlekało z tym, żeby zamknąć swój portal. Decyzje o zamknięciu portalu ogłoszono w grudniu zeszłego roku. Zapowiedziano jednak, że w pierwszej kolejności zostaną wyłączone usługi dla osób prywatnych, a nie firm, które mimo wszystko dość prężnie starają się korzystać z funkcjonalności Plusa. Wczoraj gigant opublikował notkę na swoim blogu, która jasno określa do kiedy mamy czas na pożegnanie się z naszymi kontami na portalu. Na szczęście zostało go jeszcze tyle, że bez problemu zdążymy uporać się ze wszystkim.

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że nie uda się już założyć nowego konta na portalu. Ta możliwość zostanie zablokowana użytkownikom 4 lutego 2019 roku. Jakoś nie podejrzewamy, żeby przyrost nowych kont miał nastąpić tuż przez zamknięciem usługi, ale wszystko jest możliwe. Jeżeli ktoś ma więc ochotę sprawdzić o co chodzi z tym całym Google Plus, powinien się pośpieszyć. Co z kontami osób, które kiedyś korzystały lub dalej korzystają z funkcjonalności portalu? Te zostaną zamknięte 2 kwietnia 2019 roku. To samo dotyczy stron założonych przez użytkowników. Ważne jest tu to, że zdjęcia oraz materiały wideo dostępne w Album Archive oraz na stronach Google+ także zostaną skasowane. Mamy więc czas do kwietnia, by zgrać interesujące nas dane.

Będziemy tęsknić Google

Razem z zamknięciem Google Plus zostaną oczywiście dezaktywowane przyciski na stronach, które prowadzą do platformy. Chodzi też o te, które zachęcają do zapisania się i założenia konta. Jeżeli ktoś używa platformy do komentowania na swojej stronie, to od 4 lutego taka możliwość zostanie dezaktywowana na Bloggerze, a na innych stronach od 7 marca 2019. Firmy oraz użytkownicy pakietu G Suit mogą na razie spać spokojnie. Google nie przewiduje jeszcze zamykania ich kont, choć zapewne w przyszłości i tak to nastąpi, ale ta jest jeszcze bliżej nieokreślona.

Czy będziemy tęsknić za Google Plus? Może zabrzmi to dziwnie, ale tak, bo wbrew pozorom platforma miała ogromny potencjał. Pojawiła się jednak w momencie, kiedy Facebook był już na tyle popularny, że nie miała z nim większych szans. Nie pomogło nawet to, że w tym samym czasie swój żywot kończyło MySpace. Mimo całkiem dobrego startu, Google Plus nie udało się przyciągnąć do siebie wystarczającej liczby użytkowników. Zresztą można odnieść wrażenie, że gigant ma duże problemy z zainteresowaniem niektórymi ze swoich usług. Ich komunikatory także nie są tak popularne, żeby były w stanie konkurować z Messengerem czy WatsApp. Cóż, przyjdzie nam się pogodzić z zamknięcie Google Plus, ale tęsknić będziemy.

Asystent Google na iOS, czyli o nierówności słów kilka

Nowe smartfony oraz laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment