iOS 13

iOS 13 z ciemnym motywem, czyli ślepa pogoń za Androidem

Apple i Google prowadzą swojego rodzaju wojnę o użytkowników smartfonów. Chcąc zachęcić ich do używania autorskiego ekosystemu, prześcigają się w wydawaniu nowych, pożądanych funkcji i elementów interfejsu. Postępująca moda na ciemny motyw spowodowała, że nadchodzący Android Q otrzyma tryb Dark Mode. Sadownicy nie mogą być gorsi i prawdopodobnie umieszczą w iOS 13 podobne rozwiązanie.

iOS 13

Coraz więcej aplikacji gigantów branży oraz mniejszych deweloperów implementuje w swoich aplikacjach ciemny motyw interfejsu. Mroczna kolorystyka świetnie komponuje się z wyświetlaczami OLED i jest przy tym mniej energochłonna. Istotny jest również aspekt użytkowy. Ciemny interfejs mniej męczy wzrok użytkownika, szczególnie w nocy. Nie powinno więc dziwić nikogo dążenie do spopularyzowania wspomnianej funkcji.

Ciemny motyw w iOS 13

Raport Bloomberga to porcja solidnych doniesień na temat trzynastej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Z dokumentu dowiemy się między innymi tego, że Sadownicy pracują nad nowym ekranem głównym iPadaczy usprawnieniem zarządzania plikami. Najistotniejszy z punktu widzenia przeciętnego użytkownika może okazać się jednak ciemny motyw, o którym wspomina Bloomberg.

iOS 13 będzie rewolucją, nie ewolucją

Ciemny interfejs to nie wszystko. Jak sądzę, Apple dostosuje do niego również aplikacje systemowe. Niestety, w gestii deweloperów leżeć będzie wdrożenie nowego rozwiązania do swoich produktów. Nie martwiłbym się jednak zbytnio potencjalną opieszałością twórców. Gigant z Cupertino potrafi skutecznie wpływać na przyspieszenie prac nad istotnymi dla firmy sprawami. Tak może być i tym razem.

iOS 13 zostanie zaprezentowany podczas WWDC 2019. Niedługo potem trafi do pierwszych testerów, aby na jesieni wylądować na wszystkich zgodnych iPhone’ach i iPadach (smartfony i tablety Apple dostępne w naszym sklepie internetowym).

Źródło: 9to50Mac

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....