Apple

Apple obcina ceny iPhone’ów dla chińskich dystrybutorów

Niższy o około 9 miliardów dolarów niż zakładano prognozowany przychód, zmusza Apple do podejmowania kroków mających na celu zmaksymalizowanie sprzedaży. Jako że iPhone’y najgorzej radzą sobie na rynku chińskim, to właśnie tamtejsi dystrybutorzy będą mogli sprzedawać smartfony z logo nadgryzionego jabłka nieco taniej. O jakiej obniżce mówimy?

Apple

Próba ratowania sytuacji i zminimalizowania przyszłych strat to najlepsze, co może zrobić w tej chwili Tim Cook. Fakt, firma w ogólnym rozrachunku radzi sobie świetnie, ale inwestorzy reagują niepokojem na najmniejsze zmiany. CEO musi o tym pamiętać i zadowalać nie tylko klientów, ale także wspomnianą, istotną dla firmy grupę. Cóż więc zamierza uczynić Cook? W pierwszej kolejności obniży ceny niektórych iPhone’ów w Chinach.

Apple obniża ceny iPhone’ów

Nie są to jakieś spektakularne obniżki, ale sam fakt ich wprowadzenia daje do myślenia. Chińscy dystrybutorzy sprzętu Apple będą mogli sprzedawać iPhone’y XR taniej o 66 dolarów. Pozostałe modele z roku 2017 i 2018 zostaną wycenione o 59 taniej niż dotychczas. Jak łatwo się domyślić, oferta nie dotyczy iPhone’a X, który został wycofany ze sprzedaży.

Jest szansa na pełną Siri w Polsce. Wszystko dzięki listowi Tima Cooka

Nie jestem do końca pewny przyszłej skuteczności opisywanych działań względem sprzedaży w chinach, ale trzeba przyznać, że Tim Cook przeważnie działa efektywnie. Możliwe, że jest to jedynie próba uspokojenia inwestorów, którzy zareagowali negatywnie na ostatni list Tima. Na odpowiedź musimy niestety zaczekać.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...