Lenovo Smart Clock

[CES 2019] Lenovo Smart Clock z Asystentem Google

Asystent Google działa na coraz większej liczbie urządzeń domowych, nie ograniczając się wyłączenie do smartfonów. Jednymi z ciekawszych tego typu sprzętów są inteligentne głośniki oraz ekrany takie jak, chociażby świeżo zaprezentowany Lenovo Smart Clock.

Asystenci głosowi coraz śmielej wchodzą w nasze życie. Pomagają nam w prowadzeniu auta, pracy, rozrywce, kwestiach zdrowotnych, ale brakuje ich w sypialni. Chwila, chwila — brakowało, gdyż Lenovo zaprezentowało właśnie sprzęt, który jest nie tylko atrakcyjny i tani. Oferuje również możliwości, które mogą pomóc nam w wygodniejszym zasypianiu oraz przyjemniejszej pobudce.

Lenovo Smart Clock oficjalnie

Inteligentne głośniki są coraz popularniejszymi urządzeniami, w które wyposażamy nasze domostwa. W ostatnim czasie pojawił się ciekawy trend dodawania do wspomnianych urządzeń ekranów, które znacząco wpływają na funkcjonalność rozwiązania. Lenovo, niemal od samego początku inwestowało we wspomniany segment rynku, czego efektem były ubiegłoroczne premiery. Targi CES 2019 udowadniają, że firma zamierza kontynuować poruszanie się w obranym wcześniej kierunku.

Wśród smart-sprzętu pokazanego w Las Vegas najbardziej zaciekawił mnie Lenovo Smart Clock. Cieżko jednoznacznie sklasyfikować urządzenie, które jest zarówno inteligentnym asystentem, ekranem, budzikiem, jak i hubem do zestawu smart-home. Konstrukcja wygląda naprawdę dobrze, choć niektórym mogą przeszkadzać stosunkowo szerokie ramki okalające 4-calowy ekran. Pamiętajmy jednak, że nie jest to smartfon ani tablet. W tym konkretnym przypadku wyświetlacz pełni funkcję “oznajmiającą”. To za jego pośrednictwem dowiemy się o ważnych z punktu widzenia Asystenta Google sprawach.

[CES 2019] Inteligentne urządzenia od Lenovo – dużo dobroci

Osoby dbające o prywatność uciesza się na wieść o tym, że w Lenovo Smart Clock nie znalazła się kamera. Owszem, sprzęt może łączyć się z innymi kamerami dostępnymi w domu (za naszą zgodą), jednak sam takowej nie posiada. Głośniki o mocy 6 W z dwoma pasywnymi radiatorami pozwolą na odtwarzanie muzyki lub przyjemnych, sprzyjających w zasypianiu dźwięków. Na ściance znalazło się gniazdo USB, dzięki któremu naładujemy smartfon.

Nie znamy jeszcze terminu wprowadzenia Lenovo Smart Clock do Polski ani oficjalnej ceny w naszej dystrybucji, ale wiemy, jak wygląda sprawa w USA. W Stanach Zjednoczonych Smart Clock kosztuje jedyne 79 dolarów. Oznacza to jedno — będzie tanio.

Źródło: Lenovo — informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...