You are here
Apple Pay w Banku Spółdzielczym artykuły News 

Apple Pay w Banku Spółdzielczym

SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa) poinformowała właśnie o dostępności płatności Apple Pay w 195 Bankach Spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku SA. W ujęciu historii instytucji to istotny krok naprzód.

Apple Pay
fot. Pxhere

Z Apple Pay korzystam od samego początku obecności tegoż systemu płatności w banku, z którego usług korzystam. Uważam, że jest to chyba najwygodniejsze rozwiązanie w swojej klasie, a co ważne, zapewnia mi naprawdę wysoki poziom zabezpieczeń i sensowną anonimowość. Teraz z dobrodziejstw narzędzia skorzystają także klienci Banków Spółdzielczych.

Apple Pay w SGB oraz SGB-Banku SA

Nie, żebym narzekał na tytułowy Bank, ale z uwagi na opinie wielu znajomych, nie mam o nim najlepszego zdania. W kwestii wdrażania nowości SGB radzi sobie średnio. Na szczęście wygląda na to, że instytucja postanowiła wziąć się w garść i szykuje dla swoich klientów powiew świeżości. Na początek Bank Spółdzielczy wprowadzi do swojego portfolio usług obsługę Apple Pay.

Umożliwienie klientom Banków Spółdzielczych SGB płatności Apple Pay to kolejny krok w kierunku rozwoju usług mobilnych w naszym zrzeszeniu. Od teraz praktycznie wszyscy klienci posiadający smartfony przystosowane do płatności mobilnych będą mogli płacić swoim telefonem lub zegarkiem w sklepach stacjonarnych, w internecie i aplikacjach mobilnych. Dla wszystkich naszych klientów Mobilne Przyspieszenie stało się faktem – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA.

Polscy klienci banków są coraz mocniej zainteresowani nowoczesnymi metodami dokonywania płatności. Transakcje bezgotówkowe przy użyciu kart płatniczych są szalenie popularne w Kraju nad Wisłą, ale coraz częściej sięgamy po metody takie jak Google Pay czy Apple Pay. Smartfonowe płatności są szalenie wygodne, ale skłamałbym, pisząc, że to jedyna ich zaleta. Systemy takie jak wspomniane zapewniają również istotny poziom bezpieczeństwa…

Weźmy takie Apple Pay. Sadownicy zapewniają odpowiednie szyfrowanie danych, anonimowość transakcji, a nawet ukrywanie numeru karty. Każdy zakup jest dodatkowo autoryzowany za pomocą dynamicznego kodu bezpieczeństwa. Reasumując — Apple Pay to usługa kompletna, dlatego też cieszy mnie fakt wprowadzenia jej obsługi do Banków Spółdzielczych.

Z Apple Pay skorzystacie na smartfonach iPhone od modelu 6 wzwyż. Potrzebne urządzenia znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa

Related posts

Leave a Comment