You are here
Premiera Watchmen na HBO – wiemy, kiedy zadebiutuje serial artykuły News 

Premiera Watchmen na HBO – wiemy, kiedy zadebiutuje serial

Wielkimi krokami zbliża się premiera Watchmen na HBO, czyli serialu, który może się okazać czarnym koniem tego roku. Tak przynajmniej wnioskujemy po zapowiedziach, a mając w pamięci to, co ostatnio przygotowało dla swoich widzów HBO, jesteśmy przekonani, że i tym razem nie będziemy zawiedzeni nową produkcją. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Premiera Watchmen na HBO
Fot. Hbo / Watchmen

Komiks, za którego odpowiedzialni byli Alan Moore oraz Dave Gibbons, to jedno z największych osiągnięć w dziedzinie graficznych opowieści. Monumentalna oraz wielowątkowa opowieść, która pierwotnie wydawana była jako miesięcznik przez DC Comics. Dopiero później cała historia ukazała się w jednym, zbiorczym zeszycie. Komiks Watchmen zdobył ogromną popularność i pokazał, że opowieść o superbohaterach wcale nie musi być miła, łatwa i przyjemna.

Premiera Watchmen na HBO

Trudno w to uwierzyć, ale sam komiks pojawiał się w sklepach jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i choć upłynęło naprawdę sporo czasu od jego premiery, poruszane tam tematy dalej są aktualne. Oczywiście sama historia zawierała w sobie wątki klasyczne dla tego typu opowieści, ale Moore oraz Gibbons pokazali je w zupełnie innym, nowym świetle. Bohaterowie nie byli bez skazy, a ich decyzje często były moralnie wątpliwe. Główną osią opowieści było śledztwo w sprawie zamordowania jednego z członków zespołu, który kiedyś walczył z przestępczością, ale w tle obserwowaliśmy także, jak na Stany Zjednoczone wpłynęła wojna w Wietnamie oraz reperkusje ciągłego zbrojenia się państwa.

Na podstawie komiksu powstał także film, którego reżyserem został Zac Snyder. Wiele osób obawiało się jego wersji, bo twórca wcześniej stworzył między innymi 300, czyli także adaptację komiksu, która była dość mocno… przesadzona. Zapewne wszyscy pamiętamy, jak owych 300 wyglądało i nie dziwne, że fani Watchmen mogli się obawiać, że ta cała „komiksowość” także znajdzie się na ekranie. Tymczasem Snyder bardzo wiernie oddał historię pokazaną na kartach komiksu. Teraz czekamy na serial. Premiera Watchmen na HBO została zaplanowana na 20 października w Stanach Zjednoczonych, czyli u nas opowieść powinna pojawić się już kolejnego dnia. Czego możemy się po niej spodziewać.

https://youtu.be/1yKq1PRvPJQ

Serial Watchmen

HBO postanowiło nie powielać tego, co widzowie znali już z adaptacji Zaca Snydera, więc pokazana w serialu historia będzie odbiegać od pierwowzoru. Owszem, pojawią się w niej znane z komiksu postaci, ale opowieść będzie rozgrywała się w innym czasie. Obserwowali będziemy erę zupełnie innych polityków, bo historia ma odnosić się do rządów Donalda Trumpa oraz Władimira Putina. Możemy więc spodziewać się ostrego komentarza politycznego, choć zapewne nie tak ostrego, jak wielu mogłoby sobie tego życzyć.

Kto wystąpi?

Premiera Watchman na HBO będzie nie lada wydarzeniem, bo po ostatnim sukcesie serialu The Boys (do obejrzenia na platformie Amazon Prime Video) widać, że widzowie są rządni historii, gdzie superbohaterowie posiadają więcej wad, niż zalet. W samym serialu zobaczymy także bardzo dobrych aktorów z Jeremy Ironsem na czele, który wciela się w postać Adriana Veidta, czyli Ozymandiasa. Nie zabraknie także Doktora Manhattana, czyli postaci odwołującej się do bomby atomowej, a jego przyjdzie nam zobaczyć na Marsie, choć udostępniony zwiastun pokazuje, że bohater prawdopodobnie powróci na Ziemię.

W serialu wystąpią także Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers oraz Dylan Schombing. Nie możemy się już doczekać premiery Watchmen na HBO, bo coś czujemy, że to będzie prawdziwe święto dla fanów doskonałych historii.

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać to, co tylko chcecie i jak chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: HBO / HBO Go / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment