Apple Pay

Apple Pay w Polsce z wynikiem lepszym od Google Pay

System płatności Apple Pay zadebiutował w Polsce zaledwie kilka dni temu, ale już dziś wiemy, że cieszy się on ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów. Nieoficjalne dane pokazują, że w ciągu pierwszych godzin bytności usługi w Polsce użytkownicy dodali przeszło dwa razy więcej kart niż miało to miejsce w przypadku debiutu Google Pay. Co zabawne, mówimy jedynie o danych z dwóch banków.

Apple Pay

Z Google Pay, a wcześniej Android Pay w Polsce korzystamy już od dawna. Użytkownicy smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie na płatności zbliżeniowe musieli czekać znacznie dłużej. Sytuacja zmieniła się kilka dni temu, kiedy szał na Apple Pay dotarł do naszego kraju. Choć mogłoby wydawać się, że króluje “u nas” system Android, debiut płatności za pomocą iPhone’ów przebił debiut Google Pay.

Apple Pay — to istny szał

Serwis Cashless.pl powołując się na nieoficjalne dane, poinformował o ciepłym przyjęciu Pay przez Polaków. Według redaktorów w pierwszych trzech godzinach klienci Pekao podpięli do usługi aż 3 tysiące kart, zaś w ciągu 24 godzin w mBanku “pojawiło” się dwa razy więcej kart, niż zostało dodanych do Google Pay (w pierwszym dniu). Wynik robi wrażenie, ale daje jednocześnie do myślenia.

Czyżby użytkownicy iSprzętu chętniej wykorzystywali smartfony do dokonywania płatności? Nie będę wróżył z fusów, dlatego poczekam na oficjalne potwierdzenie w statystykach i skomentuję je, kiedy tylko takowe się pojawią.

Nie dla wszystkich kolorowo

Początkowo mówiło się o wprowadzeniu Apple Pay do szeregu banków w Polsce. Finalnie okazało się, że do usługi mogą dołączyć jedynie klienci Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin, Raiffaisen Polbank, Nest oraz T-Mobile (usług bankowych). Co klientami PKO BP, który prowadził rozmowy z Apple jako jeden z pierwszych? Według oficjalnego komunikatu firmy udostępnionego w mediach społecznościowych Pay trafi do PKO BP dopiero we wrześniu. Wygląda to słabo, ale sądzę, że warto czekać.

Z płatności Apple możecie korzystać na iSprzęcie zakupionym w naszym e-sklepie.

Źródło: Cashless

Grafika: Apple

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....