You are here
Ustawienia konta Google doczekały się solidnego odświeżenia. Jest schludniej i wygodniej artykuły News 

Ustawienia konta Google doczekały się solidnego odświeżenia. Jest schludniej i wygodniej

Zarządzanie kontem Google nie jest dziś tak proste, jak kiedyś. Zapanowanie nad potężnymi ustawieniami oraz bogatym pakietem naszych danych, z których korzysta gigant, nie jest zadaniem łatwym. Dotychczasowy panel zarządzania nie był zbyt przyjazny dla osób “nietechnicznych”, dlatego też Google zdecydowało się wprowadzić całkiem nowe Ustawienia konta.

Ustawienia

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nowe Ustawienia trafiły na ten moment jedynie do użytkowników smartfonów z Androidem na pokładzie. Google zapewnia jednak, że w przygotowaniu są już wersja dla systemu iOS oraz odsłona webowa. Dostępność jest ważna, ale ważniejsze jest to, na co faktycznie pozwala nowy panel zarządzania kontem.

Nowe Ustawienia Google

Gigant z Mountain View poinformował na swoim blogu o wprowadzeniu nowej sekcji ustawień konta. Panel cechuje teraz przejrzysty i schludny interfejs, dzięki któremu każdy użytkownik będzie miał możliwość dotarcia do interesujących go ustawień oraz informacji.

Z poziomu panelu będziemy mogli sprawdzić metody płatności, listę transakcji oraz aktywne subskrypcje. W sekcji prywatności pojawiły się zarządzanie hasłem oraz obszerny zbiór z informacjami na temat tego, jak firma wykorzystuje nasze dane. Tutaj też możemy zdecydować się na mały upgrade zabezpieczeń konta.

Ustawienia w teorii powinny pozwalać na zmianę poszczególnych kwestii związanych z kontem Google. Z tego też powodu nieco zaskoczyło mnie to, że firma wprowadziła tutaj sekcje wyszukiwania porad. Dowiemy się tutaj, jak rozwiązać niejeden problem z kontem.

Cenię każde działanie gigantów, które ma na celu stworzenie transparentnych interfejsów umożliwiających użytkownikom zarządzanie danymi. Choć nie miałem jeszcze okazji przetestować rzeczonego rozwiązania (Ustawienia działają na smartfonach z Androidem, które możecie kupić w naszym sklepie), czuję, że Google idzie w dobrą stronę.

Źródło: Google

Related posts

One thought on “Ustawienia konta Google doczekały się solidnego odświeżenia. Jest schludniej i wygodniej

  1. Emailanonim

    No po screenie widzę, że to jest to, ale nie jestem pewien. Jak otworzyć nowy panel?? Bo dzisiaj uruchomiłem takowy przez przypadek, ale teraz nie mogę do niego wrócić. Proszę o cynk. Dziękuję.

Leave a Comment