Apple pokazało nam OS X 10.9

WWDC 2013 nie było zdominowane nowościami związanymi z iOS, firma z Cupertino połaskotała także posiadaczy sprzętu z „pełnoprawnym” systemem operacyjnym.  Nowa wersja nosi nazwę Mavericks i na próżno doszukiwać się tu zmian podobnych do tych, które spotkały iOS, jednak jest kilka istotnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

maverix750x300

Pierwszą istotną kwestią są zmiany w Finder Tabs. Wcześniej funkcja służyła jedynie do nawigowania po folderach, teraz możemy używać zakładek, a nawet otagować odpowiednie dokumenty. Dzięki temu, z paska Finder zyskamy szybki dostęp do poszukiwanych przez nas materiałów.

Profesjonaliści używający Mac’a do pracy z pewnością docenią usprawnienia związane z pracą na dwóch lub trzech monitorach.

iCloud Keychain ma za zadanie przechowywanie wszystkich naszych haseł, danych adresowych i numerów kart kredytowych w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakupy internetowe będą przyjemniejsze.

System stara się stylistyką wpisywać w interfejs iOS, co szczególnie widać po aplikacji kalendarza. Dodanie Apple Maps również ma na celu unifikacje środowiska użytkownika.

Najważniejszą zmianą są liczne usprawnienia wydajności. System lepiej radzi sobie z zarządzaniem pamięcią oraz energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...