You are here
USB 3.5 z transferem 10 GB/s już w przyszłym roku! News 

USB 3.5 z transferem 10 GB/s już w przyszłym roku!

Firma ASMedia Technology zapowiedziała, że już w następnym roku na rynku zobaczymy nowy standard USB – 3.5. Jest to odpowiedź na prędkość, którą teraz posiada najszybszy pendrive na świecie –Thunderbolt od Intela.
usb3 a plug
Kilka dni temu wielką furorę zrobił najszybszy pendrive na świecie wyprodukowany przez firmę Intel. Nosi nazwę Thunderbolt nie bez przyczyny, ponieważ zapewnia transfer danych rzędu 10 GB/s. Oczywiście na odpowiedź ze strony twórców USB nie trzeba było długo czekać.

Intel-Thunderbolt

Już w 2014 roku na rynek zostanie wprowadzone złącze USB 3.5, które ma zapewniać prędkość transferu na poziomie 10 GB/s. co przyczyni się do dorównania Thunderboltowi, a na dodatek będzie od niego o wiele tańsze.


Dodatkowym atutem tego złącza będzie pełna kompatybilność z poprzednimi jego wersjami, co pozwoli na bezproblemowe połączenie go do każdego innego portu USB.

Pierwszy Thunderbolt pokazał się na rynku już w 2009 roku, ale do teraz nie cieszy się zbytnią popularnością, bo to rozwiązanie jest po prostu za drogie. Dlatego wierzymy, że nowy standard USB ma szansę podbić rynek.

źródło: softpedia

Related posts

Leave a Comment