Apple startuje z oficjalnym programem wymiany iPhone’ów

Po premierze najnowszego iPhone’a, firma Apple zamierza wprowadzić program wymiany starszych modeli smartfonów na iPhone’a 5S lub iPhone’a 5C.

W związku z planami wprowadzenia nowej usługi Apple przygotowuje sieć swoich salonów firmowych do przyjmowania starych iPhone’ów w ramach rozliczenia za sprzedaż najnowszych modeli. Mechanizm całej wymiany miałby polegać na tym, że klienci przynosiliby do salonów Apple’a swoje stare iPhone’y, tam pracownicy wycenialiby je w zależności od poziomu ich zużycia, a następnie suma którą, by zaproponowali, byłaby odliczana od kosztu zakupu nowego modelu.

Co się kryje za pomysłem Apple’a?

 

Pomysł wydaje się dobry. Zwłaszcza w przypadku oddanych fanów marki, którzy gdy tylko na rynku pojawi się nowość giganta z Cupertino, nałogowo wymieniają swoje wysłużone telefony na nowe wersje. Dodatkowym plusem zaistniałej sytuacji jest , także pobudzenie apetytów na iPhone’y 5S i 5C, kosztem starych modeli. Taki zabieg obniżyłby koszt zakupu nowego urządzenia, przez co hipotetycznie wzrosła by szansa na to, że klient uznałby ofertę za atrakcyjniejszą, niż jest w rzeczywistości.

Wymiana w praktyce

W Stanach Zjednoczonych przyjmowanie w ramach rozliczenia starszych modeli na nowe mają dwie sieci komórkowe: Verizon i AT&T oraz sieć marketów – BestBuy. Na rodzimym rynku podobne programy mają w swojej ofercie dwie telefonie komórkowe, a mianowicie: Orange i Play. „Pomarańczowi” za iPhona 5 16 GB płaci 1010 zł, natomiast w Play’u za ten sam model dostaniemy 1131 zł.

Czy usługa będzie dostępna w kraju, w którym nie ma oficjalnych salonów Apple’a, a funkcjonuje jedynie sklep internetowy, na ten moment nie wiemy.

Źrodło: www.play.pl/uslugi/play-green/, www.orangerecycling.pl.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...