Pressy – dodatkowy przycisk w smartfonie?

Producenci smartfonów na siłę starają się przekonać nas, że tak na dobrą sprawę nie potrzebujemy zupełnie fizycznych przycisków. Wszystko można przecież wykonać za pomocą czułego ekranu dotykowego. To prawda, lecz czy zawsze jest to wygodne? Jeśli brakuje wam wielofunkcyjnego klawisza, który możecie sami zaprogramować… zainteresujecie się Pressy.

dbfb96e6048522fac4652ecc41d43591 large

Na Kickstarterze wystartował projekt, którego celem jest zebranie 40 tysięcy dolarów. Środki mają posłużyć do produkcji niezwykle prostego, lecz funkcjonalnego gadżetu. Z chwilą pisania tekstu pomysłodawcy zebrali już 130 tysięcy, a do końca zbiórki pozostało 45 dni. To zaskakująco dobry wynik, szczególnie w porównaniu z ostatnią porażką Ubuntu Edge.

Co oferuje nam Pressy?

Jest to mały podłużny przycisk, chowający się w gnieździe słuchawkowym (jack 3.5 mm) smartfona. Dzięki specjalnej aplikacji jest możliwe przypisanie do niego szeregu funkcji, nawet tych bardzo złożonych. Aktywowanie wcześniej zdefiniowanych działań odbywać się będzie poprzez krótkie lub długie naciśnięcie przycisku.

Użytkownik spośród wielu opcji, będzie mógł wybrać tę, która najbardziej go interesuje. Wysłanie konkretnej treści SMS, odblokowanie urządzenia, uruchomienie aplikacji bądź funkcji będzie bajecznie proste. Dzięki otwartemu API, developerzy innych aplikacji będą mogli wykorzystać Press.

250fd0e06505b7ec1017a486cf3c788d large

Jak wesprzeć twórców i otrzymać urządzenie?

Wystarczy, że zainwestujecie kwotę 17 dolarów (za kolejne trzy bonus w postaci breloka ). Sprzęt powinien trafić do klientów w marcu 2014, lecz biorąc pod uwagę zebraną kwotę, pozwoli ona na znacznie szybszą produkcję, a co za tym idzie wysyłkę.

Pomysł genialny w swojej prostocie. Ciekawe dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na podobne rozwiązanie. Nasza redakcja mocno kibicuje projektowi, a Wy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...