Apple

Apple udostępnia iOS 12.3, macOS 10.14.5 oraz aktualizacje pozostałych systemów

Gigant z Cupertino wydał masową aktualizacji systemów — iOS 12.3, macOS 10.14.5, tvOS 12.3 oraz watchOS 5.2.1. Warto pospieszyć się z pobraniem update’ów. Wśród nowości znajdziemy między innymi nowe możliwości AirPlay 2 zgodne z odbiornikami smartTV, aplikację Apple TV, oraz aplikację EKG na Apple Watch Series 4 działającą w Polsce!

Apple
fot. Pxhere

Nowe aktualizacje to przede wszystkim zbiór poprawek zwiększających stabilność i bezpieczeństwo systemów Apple. Firma stara się dbać o wspomniane kwestie i nie można jej w tym zakresie zarzucić niczego. Niemniej, dzisiejsze update’y iOS 12.3, tvOS 12.3, watchOS 5.2.1 oraz macOS Mojave 10.14.5 to także nowości związane ze zdrowiem oraz funkcjami multimedialnymi. Do rzeczy.

Apple iOS 12.3

Nie będę publikował pełnej listy zmian, gdyż możecie znaleźć ją w swoich urządzeniach oraz na stronach producenta. Skupię się jedynie na najistotniejszych z punktu widzenia użytkownika nowościach. Zacznijmy od iOS.

Od teraz AirPlay 2 pozwala udostępniać multimedia na zgodnych smart TV z obsługą AirPlay 2. Oficjalną listę odbiorników znajdziecie w naszym wcześniejszym wpisie. Do iOS zawita aplikacja Apple TV z zupełnie nowym wyglądem i funkcjami. Dodatkowo usunięto kilka niewielkich, acz irytujących problemów.

macOs Mojave 10.14.5

W aktualizacji dla komputerów z Apple pojawiła się ta sama nowość związana z AirPlay 2, co w przypadku nowego iOS-a. Poprawiono również opóźnienie dźwięku na MacBookach Pro z 2018 oraz usunięto problem z otwieraniem dużych plików w aplikacjach OmniOutliner, oraz OmniPlan.

watchOS 5.2.1

W watchOS pojawiło się kilka zmian, ale nas Polaków najbardziej interesuje jedna — Aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 jest dostępna w Chorwacji, Czechach, Islandii, Słowacji oraz w Polsce. Mówiąc krótko — Sadownicy umożliwili polskim użytkownikom korzystanie z pomiarów między innymi rytmu zatokowego, tętna oraz wykrywania między innymi wykrywania migotania przedsionków.

tvOS 12.3

Nie znamy pełnej listy zmian, ale wiemy, że system tvOS wzbogacił się o nową aplikację TV.app z nowymi kanałami i sekcją Dla Ciebie, a także możliwość korzystania z niektórych usług streamingowych jak HBO czy Showtime.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....