You are here
Lista urządzeń kompatybilnych z iOS 13 artykuły News 

Lista urządzeń kompatybilnych z iOS 13

Konferencja WWDC zbliża się wielkimi krokami. Apple zaprezentuje na niej najnowsze iPhone’y oraz nowe wersje systemów w tym iOS 13. Redakcja serwisu iPhoneSoft powołując się na własne źródło z Apple, udostępniła nieoficjalną listę urządzeń przeznaczonych do aktualizacji iOS do wersji 13-tej.

iOS 13
fot. Pxhere

Nowe iPhone’y, co łatwo zgadnąć, będą sprzedawane z preinstalowanym systemem iOS 13, jednak co z pozostałymi smartfonami Apple? Niestety, nie mam dla was dobrych wieści. Jeśli doniesienia wspomnianego serwisu potwierdzą się, może to oznaczać zmianę w polityce aktualizacyjnej firmy. Zmianę na gorsze.

Kto może liczyć na aktualizację iOS 13?

Na „trzynastkę” nie mogą liczyć użytkownicy smartfonów — iPhone 5s, SE, 6 oraz 6 Plus. O ile jestem w stanie zrozumieć porzucenie leciwych modeli, o tyle nie rozumiem, dlaczego Apple miałoby porzucić wsparcie dla iPhone SE. Na dobrą sprawę jest to sprzęt wydajniejszy od iPhone 6s, który będzie w dalszym ciągu wspierany. Oczywiście firma może wszystkich zaskoczyć i poinformować o dalszym wsparciu najmniejszego smartfona w ofercie. Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie. W przeciwnym razie, zaufanie do Sadowników może nieco zmaleć.

Smartfony Apple, które na pewno otrzymają update do iOS 13 to modele: iPhone XS Max, XS, XR, X, 8 Plus, 8, 7 Plus, 7, 6s oraz 6s Plus. Na aktualizację mogą liczyć również użytkownicy urządzeń: iPad Pro 12,9-calowy 2016 i 2017, iPad Pro 10,5-calowy, 9,7-calowy iPad Pro, iPad Pro 11-calowy 2018, iPad Air 2, iPad Air 3, iPad 5, iPad 6, iPad Mini 4, iPad Mini 3.

W kwestii tabletów, Apple „uśmierci” iPada Mini 2 oraz iPada Air.

Źródło: iPhoneSoft

Related posts

Leave a Comment