You are here
Funkcja Digital Wellbeing mocno spowalnia smartfony z Androidem artykuły News 

Funkcja Digital Wellbeing mocno spowalnia smartfony z Androidem

Miała pomagać w uzależnieniu od smartfona, tymczasem funkcja Digital Wellbeing szkodzi wydajności smartfonów, w tym urządzeń z rodziny Pixel 3. Powolne działanie i krótszy niż standardowy czas pracy na jedynym ładowaniu to realny problem.

Digital Wellbeing
fot. Google

Digital Wellbeing to dość interesująca funkcja, która ma swój odpowiednik w iOS. Z poziomu narzędzia jesteśmy w stanie sprawdzać to, w jaki sposób korzystamy ze smartfona oraz w razie potrzeby nakładać ”wirtualny kaganiec” na poszczególne programy. Choć rozwiązanie wydaje się ciekawe, wygląda na to, że wpływa negatywnie na ogólne działanie urządzenia mobilnego.

Digital Wellbeing sprawia, że smartfon zwalnia

W serwisie Reddit można znaleźć całkiem pokaźny wątek związany ze sprawą. Użytkownicy skarżą się na to, że ich smartfony wyraźnie spowolniły, ale to nie wszystko. Okazuje się, że problem dotknąć także czasu pracy urządzenia na akumulatorze.

Sprawa jest poważna i najprawdopodobniej powoduje je nieodpowiednia optymalizacja oprogramowania. Ważne jest to, że błąd (nazwijmy go tak na potrzeby wpisu) nie dotyczy wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem. Najwięcej osób zgłaszających problem korzysta z Pixel 3 oraz wcześniejszymi smartfonów Google. Niemniej, pojawiły się też wpisy odnoszące się do Nokii oraz OnePlusa.

Smartfony oraz laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Reddit

Related posts

Leave a Comment