iOS91Beta1

Apple udostępnia w kanale publicznym betę iOS 9.1

iOS w wersji 9 trafi do użytkowników dopiero 16 września, lecz to nie przeszkadza sadownikom w rozpoczęciu beta testów kolejnej edycji mobilnego systemu operacyjnego już dziś. Do programu może przystąpić każdy chętny user iSprzętu.  

iOS91Beta1

Apple od zawsze słynął z dbania o aktualizację swoich urządzeń. Zarówno w kanałach stabilnych, jak i tych udostępnianych wyłącznie testerom. Mimo to szybkość, z jaką firma, wypuszcza coraz to nowsze wersje oprogramowania, robi na mnie wrażenie. Konkurencja powinna brać przykład z giganta z Cuperitno, przynajmniej jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu update’u oraz jego terminowości. 

Co takiego oferuje najnowsza beta iOS? Jak zapewnia Apple, możemy liczyć na znaczący wzrost wydajności urządzeń oraz całkiem pokaźną liczbę nowych funkcji, mających usprawnić pracę z iPhone’ami oraz iPadami. Ponadto deweloperzy otrzymają możliwość skorzystania z nowych API, dzięki którym będą mogli zaimplementować w swoich aplikacjach ostatnio zaprezentowane rozwiązania takie jak 3D Touch, czy Live Photos 

To nie wszystko, na testerów czekają także nowe opcje związane z rysikiem Apple Pencil czy klawiatura Smart Keyboard. Całość dopełnia udoskonalony tryb dzielenia ekranu. Należy pamiętać, iż wyżej wymienione elementy dotyczą  pierwszego buildu iOS 9.1, zaś każdy kolejny będzie obfitował w dodatkowe ficzery 

iOS91Beta123

Osoby zainteresowane uczestnictwem w testach najnowszego oprogramowania powinny udać się pod ten adres. Następnym krokiem będzie wyrażenie chęci udziału w programie oraz utworzenie odpowiedniego profilu. To wszystko — po wykonaniu tych kilku prostych kroków w menu uaktualnień powinna pojawić się możliwość wykonania update’u. 

Choć należę do osób, dla których możliwość testowania nowych rozwiązań jest bardzo istotnym punktem obcowania z urządzeniami, wstrzymałbym się z pośpieszną instalacją iOS 9.1. Podejrzewam, że stabilność systemu na chwilę obecną pozostawia wiele do życzenia i używanie go jako głównego  OSu może skutkować sporą dawką irytacji. Oszczędzę sobie nerwów i przeczekam kilka buildów i radzę wam to samo.  

Źródło: GSMArena, Apple. 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...