You are here
Apple Watch series 5 – trochę nowości, ale nie dla wszystkich artykuły News 

Apple Watch series 5 – trochę nowości, ale nie dla wszystkich

Wiadomo było, że na scenie podczas konferencji Apple, pojawi się także nowa wersja inteligentnego zegarka. Tak też się stało, ale Apple Watch series 5 może być dla wielu lekkim rozczarowaniem, bo nie przynosi zbyt dużo zmian względem poprzednika. A już na pewno nie pod względem designu, który pozostał bez zmian.

Apple Watch series 5
Fot. Apple / Apple Watch series 5

Nowa generacja inteligentnego zegarka przynosi przede wszystkim zmiany w kwestii oprogramowania, choć największą z nich, jest według nas zdrowie. Wprawdzie na scenie zachwycano się czymś zupełnie innym, ale do tego za moment przejdziemy. Warto wspomnieć, że niektóre z opcji związanych właśnie ze zdrowiem, dostępne mają być w Stanach Zjednoczonych, więc na ich wersje w Polsce, możemy chwilę poczekać. Podobnie było z systemem EKG, który teraz został jeszcze usprawniony i ma lepiej zbierać informacje o pracy serca użytkownika.

Apple Watch series 5

Największą z nowości w Apple Watch series 5 jest sam wyświetlacz. Ten został wyposażony w funkcję Always-On, czyli będzie mógł być podświetlony przez cały czas, a nie tylko wtedy, kiedy go wybudzimy ruchem nadgarstka lub tapnięciem w ekran. Nowy ekran to Retina LTPO, który ma odświeżanie od 1 do 60 Hz, a przy funkcji Always-On korzysta oczywiście z tej najmniejszej z częstotliwości, a tym samym ma ograniczyć zużycie energii. Akumulator ma pozwolić na całodzienną pracę urządzenia, bez konieczności podpinania się pod ładowarkę. Oczywiście tarcze zegarka będzie można dopasować do swoich upodobać, a tutaj Apple zdecydowanie przoduje w tej kwestii.

Apple Watch series 5 ma także wbudowany kompas, choć ta funkcja, nie jest naszym zdaniem tak ciekawa, jak nowe możliwości, jeżeli chodzi o monitorowanie zdrowia użytkownika. Pojawi się opcja pozwalająca na badanie natężenia dźwięku w okolicy, a także monitorowania cyklu miesiączkowego. Widać, że Apple słucha swoich użytkowników i dba o ich zdrowie, co zresztą podsumowano w filmiku promocyjnym, gdzie pokazano, jak korzystanie z inteligentnego zegarka może uratować komuś życie. Od teraz, Apple Watch series 5 ma wspierać także wybieranie numerów alarmowych na całym świecie, więc to kolejny aspekt dbania o użytkownika zegarka.

Cena Apple Watch series 5

Nowy Apple Watch ma pojawić się w sprzedaży od 20 września, a jego ceny zaczną się od 399 dolarów za wersję z GPS. Ta z dostępem do sieci ma kosztować od 499 dolarów w zależności od wybranego wariantu wykończenia koperty. Od 4 października do sprzedaży ma trafić także Apple Watch w wersji Nike, a jego cena zaczyna się od 1999 złotych. Jeżeli chodzi o wykończenia klasycznych zegarków, to tutaj także pojawi się ten z recyclingu, ale zadebiutuje także wersja tytanowa oraz biała ceramiczna.

Wraz z debiutem piątej generacji smartwatch’y, ze sklepu Apple zniknęła ich 4-ta generacja. Obecnie można tam kupić tylko model z trzeciej generacji, a kosztuje od 999 złotych w wersji GPS.

Nowe smartwatche oraz inteligentne opaski sportowe, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Apple / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment