AS slide

Assetto Corsa w planie wydawniczym firmy Techland

„Techland Wydawnictwo” poinformowało, iż „Assetto Corsa” – najnowszy projekt studia „Kunos Simulazioni”, dołączyło do planu wydawniczego wrocławskiej firmy. Data polskiej premiery ustalona została na 3 czerwca, a gra trafi na konsole „PlayStation 4” oraz „Xbox One” w cenie 219,90 zł.

AS slide

Biura włoskiego studia „Kunos Simulazioni” zlokalizowane są na terenie toru „Vallelunga”. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że developer swoją przyszłość postanowił związać właśnie z pracą nad grami wyścigowymi. „Assetto Corsa” – najnowszy projekt ambitnej ekipy specjalizującej się w produkowaniu symulatorów i oprogramowania dla profesjonalnych teamów, zawodników sportów motoryzacyjnych oraz najlepszych marek samochodowych, jak np. „Ferrari” – to niezwykle realistyczny symulator, który tworzony jest od 2008 roku, a do współpracy przy jego opracowywaniu zaproszeni zostali inżynierowie i zawodowi kierowcy.

AC Screen

„Assetto Corsa” w swojej pierwotnej wersji pojawiła się na komputery „PC”, już wtedy deklasując inne gry tego typu, a nawet stając się dla nich odnośnikiem w temacie jakości wykonania oraz wzorca realizmu w grze. Udostępnione już niebawem wersje konsolowe stanowią zwieńczenie wielu lat pracy nad tym tytułem […] Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli przyjemność wprowadzić na nasz rynek tak wybitną, owianą już legendą pozycję. Pierwsze wrażenia na temat tego tytułu plasują go w czołówce gier z tego gatunku. – mówi Maciej Żmuda-Adamski, Brand Manager „Wydawnictwa Techland”.

Autorzy za nadrzędny cel obrali sobie stworzenie jak najwierniej oddającego prawdziwą jazdę symulatora wyścigów samochodowych na szczegółowo odwzorowanych najsłynniejszych torach wyścigowych świata.

W grze uświadczymy ok. 100 licencjonowanych modeli samochodów różnych klas, począwszy od egzemplarzy koncepcyjnych po legendy serii GT czy „Formuły 1” kończąc. Do odwzorowania aut oraz tras użyto technologii laserowego skanowania, co zapewniło „Assetto Corsa” znakomity poziom realizmu oraz dokładności. Warto dodać, iż producenci poszczególnych samochodów certyfikowali wszelkie parametry techniczne, fizykę jazdy, jak i sam wygląd pojazdów. Z taką samą starannością opracowano tory wyścigowe jak” „Silverstone”, „Monza” czy „Nürburgring” i jego trudniejszą, dłuższą wersjęNordschleife”.

AC Screen 1

Twórcom na bazie autorskiego silnika udało się stworzyć niezwykle zaawansowany oraz symulacyjny model jazdy zachowując przy tym wysoką grywalność i możliwość dostosowania poziomu trudności gry do umiejętności kierowcy. Gra „Assetto Corsa” dostępna będzie na polskim rynku od 3 czerwca i w cenie 219,90 zł trafi na następujące platformy sprzętowe: „PlayStation 4” oraz „Xbox One”.

Mamy nadzieję, że gra dostarczy takiej samej przyjemności z zabawy, jak miało to miejsce w przypadku wersji na komputery osobiste.

http://www.youtube.com/watch?v=pofP-j2iwtM

Źródło: Techland

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...