Asystent Google

Asystent Google w nawigacji, czyli bezdotykowa obsługa podczas podróży autem

Gigant z Mountain View nie przywiózł na targi CES 2019 nowych urządzeń. Zamiast hadware’u zaprezentował nowość w jednej ze swoich najważniejszych usług. Otóż nawigacji Google Maps od dziś będzie pomagał Asystent Google.

Asystent Google

Choć Asystent nie działa jeszcze w pełni po polsku, część użytkowników otrzymała wcześniejszy dostęp do “naszej” lokalizacji usługi. Pozostali muszą poczekać. Ile? Wszystkiego dowiemy się już 15 stycznia. Tymczasem sprawdźmy, jak wygląda i działa Asystent Google w Mapach.

Asystent Google w Google Maps

Od lat słyszymy o obsłudze urządzeń bez potrzeby dotykania ich dłońmi. W praktyce głosowe sterowanie funkcjami smartfonów za pomocą Siri, Alexy, Cortany czy Asystenta Google działa różnie. Na szczęście każdy z produktów z dnia na dzień działa coraz lepiej i integruje się z kolejnymi aplikacjami. Wyszukiwarkowy gigant ogłosił właśnie jedną z ważniejszych w ostatnim czasie integracji głosowej obsługi urządzeń. Chodzi o Mapy Google.

Asystent Google w Polsce — wszystkiego dowiemy się już 15 stycznia

Wspomniana aplikacja zyskała możliwość uzyskiwania podpowiedzi asystenta, który wykona za nas gros pracy, bez potrzeby opuszczania ekranu nawigacji. To jest coś, co może znacząco poprawić komfort poruszania się po drodze, jak i bezpieczeństwo kierowców. Właśnie tak będzie to działać. Co ważne, wspomniana integracja dotyczy zarówno Androida, jak i iOS.

Czy otrzymaliście już dostęp do omawianego ficzera? Jak wrażenia?

Źródło: Google

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...