[Audio Video Show 2016] Nowości od: JBL, AKG, Harman Kardon i Mark Levinson

Tegoroczne „Audio Video Show” odbyło się w ostatni weekend od 4 do 6 listopada. Marki koncernu „Harman”, podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, prezentowane były aż w trzech lokalizacjach na terenie „PGE Stadionu Narodowego”.

AVS16 Harman Slide

W ramach tegorocznej wystawy „Audio Video Show 2016” marki „JBL”, „AKG”, „Harman Kardon” i „Mark Levinson” w różnych konfiguracjach eksponowane były w Loży Białej, sali SkyBox 108 oraz na stoiskach słuchawkowych „PGE Stadionu Narodowego”. Odwiedzający wydarzenie mieli okazję zapoznać się tam z produktami reprezentującymi kategorie: home, multimedia, słuchawki oraz luxury audio.

„Audio Video Show” co roku zrzesza w tym samym miejscu i czasie najlepsze marki, sprzęt i osoby zainteresowane nowymi technologiami. Każdy z wystawców pokazuje zatem to, co ma najlepszego i najnowszego. Nie inaczej jest w przypadku marek „JBL”, „AKG”, „Harman Kardon” oraz „Mark Levinson”.

W sali SkyBox 108 firma zaprezentowała sprzęt z kategorii luxury audio: high-endowy odtwarzacz muzyczny „Mark Levinson No 519” w towarzystwie dwóch referencyjnych monofonicznych wzmacniaczy mocy pracujących w klasie AB, „Mark Levinson No 536”, oraz referencyjnego przedwzmacniacza dual-mono, „Mark Levinson No 52”, we współpracy z kolumnami „JBL K2 S9900”.

AVS16 Harman Screen

High-endowym źródłem był tu „Mark Levinson No 519” – odtwarzacz, który łączy w sobie między innymi możliwość przewodowego i bezprzewodowego przesyłania muzyki z tradycyjnym odtwarzaniem płyt CD, możliwość podłączenia napędów USB, Bluetooth z aptx i AAC, technologię Clari-Fi. Model „№ 519” oferuje cyfrowe dekodery do 24. bitów, 192kHz z PCM i DSD double-speed. Przetwornik, aby zapewnić niespotykaną muzyczną dokładność i wyjątkową rozpiętość dynamiczną, wykonany jest na ESS Sabre32 Reference.

„Mark Levinson № 536” jest z kolei monofonicznym wzmacniaczem mocy z obwodem Pure Path zaprojektowanym, aby zapewnić duży prąd i niskie sprzężenie zwrotne, które dostarczą 400W mocy w czystej klasie A w typowych warunkach odsłuchowych przy 4 Ω i pozostaną stabilne przy obciążeniu schodzącym aż do 2 Ω.

„Mark Levinson No 52” reprezentuje natomiast referencyjny przedwzmacniacz dual-mono podzielony między dwie obudowy, izolując przy tym krytyczne analogowe obwody audio, aby zapewnić najczystszy możliwy sygnał ścieżki.

AVS16 Harman Screen 2

Zwieńczeniem prezentowanego zestawu były kolumny „JBL K2 S9900”, czyli jeden z najbardziej zaawansowanych i wyrafinowanych zespołów głośnikowych w dzisiejszym świecie. Wyposażono je w wysokotonowy przetwornik kompresyjny 476Mg wykonany z folii ze stopu magnezu, będący pierwszym przetwornikiem wysokotonowym kompresyjnym „JBL”, w którym zastosowano ten rodzaj materiału, co przełożyło się na precyzyjniejszy obraz stereo, niż było to możliwe przy wykorzystaniu dotychczasowych środków technicznych. To synteza wieloletniej tradycji i doskonałej technologii firmy „JBL”.

W Loży Białej prezentowane były najnowsze produkty „JBL”, „Harman Kardon” i „AKG”. Wśród nich między innymi w pełni wodoodporne (IPX7) głośniki przenośne „JBL Charge 3” oraz „JBL Clip 2”, odporna na zachlapania (IPX5) linia głośników przenośnych „JBL”, głośniki bezprzewodowe, kina domowe i nowości marek „JBL” i „Harman Kardon”, a także linie słuchawek „AKG” serii „N”.

Na stoiskach słuchawkowych zaprezentowane zostały najnowsze trendy w kategorii słuchawek. Wśród nich nowa seria słuchawek „JBL E” (E25BT, E45BT, E55BT) czy słuchawki sportowe (JBL Under Armour Sport Wireless, JBL Reflect Contour, JBL Reflect Response, JBL Reflect Mini BT, JBL Reflect Aware), a także flagowy model „AKG N90Q”, który nagrodzony został w tym roku nagrodą „EISA 2016-2017”.

AVS16 Harman Screen 3

Każdy, kto określa się mianem prawdziwego melomana, z pewnością znalazł coś, co skradło jego serce! Więcej szczegółów na temat „Audio Video Show 2016” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie wydarzenia.

Źródło: audioshow.pl, Harman, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...