Windows 8.1 – co nowego?

Na wczorajszej konferencji Build 2013 obywającej się w San Francisco, Microsoft zaprezentował nowe funkcje nadchodzącej aktualizacji systemu Windows Phone. Nie będą to rewolucyjne zmiany, co nie zmienia faktu, że użytkownicy powinni je docenić.

33

APLIKACJE – Deweloperzy starają się sukcesywnie powiększać zasoby Windows Store z aplikacjami pracującymi w modernUI. Niestety, znaczna część produktów jest po prostu kiepska, co przekłada się na niechęć do nowego interfejsu Windows 8. Gigant z Redmond stara się wywierać pewnego rodzaju nacisk na producentów aplikacji w celu poprawy tego stanu rzeczy. Sam też nie zamierza próżnować i zapowiedział pojawienie się kilku naprawdę ważnych aplikacji takich jak oficjalny klient Facebook, agregator newsów Flipboard oraz NFL.  Miejmy nadzieję, że pojawi się ich znacznie więcej, to ważne dla rozwoju całego Windows.

http://www.youtube.com/watch?v=7BN0W7CONpw

SKLEP – Sklep zyskał zupełnie odmieniony interfejs. Łatwiejsze stanie się wyszukiwanie aplikacji, które będzie wspierało uwzględnianie naszych osobistych preferencji. Ponadto od teraz użytkownik nie będzie musiał sam sprawdzać aktualizacji aplikacji, system zrobi to za niego. Dzięki temu zawsze będziemy pracować na najnowszej dostępnej wersji oprogramowania.

25

PULPIT, A MODERNUI – W końcu Microsoft poszedł po rozum głowy i postanowił poprawić kwestie dotyczącą pracy w dwóch zupełnie odmiennych środowiskach. Do podstawowych czynności, które wykonujemy na co dzień wystarczy tryb ModernUI, lecz kiedy potrzebujemy zaawansowanych narzędzi musimy sięgać do Pulpitu. Niestety wygląd obydwu różni się diametralnie, co tylko niepotrzebnie miesza w głowie użytkownikowi. Pierwszą rzeczą, która została poprawiona jest możliwość ustawienia jednej tapety do obu interfejsów, co pozwoli łagodnie przechodzić pomiędzy trybem prostym a zaawansowanym. Drugą ważna zmianą jest opcja uruchamiania przy starcie systemu pulpitu zamiast wyglądu kafelków.

PRZYCISK START – Na to czeka wielu miłośników nowego sytemu Microsoftu. Z kolei kiedy przeciwnicy dostaną w końcu swój upragniony przycisk start,  może w końcu przekonają się do Windows 8. W ostatecznej wersji systemu zobaczymy przycisk START w rogu pulpitu.

9

POPRAWIONA WIELOZADANIOWOŚĆ – Na chwilę obecną w Windows 8 możemy korzystać jedynie z dwóch aplikacji jednocześnie(ModernUI). Aktualizacja 8.1 wniesie możliwość „odpalenia” aż trzech aplikacji, a ponadto będą mogły być dublowane, np. dwa okna Internet Explorera.

Aktualizacja Windows 8 do wersji 8.1 będzie bezpłatna. Jeśli jednak nie możecie doczekać się nowych funkcji i już dziś marzy wam się testowanie rzeczy o których mowa w tekście, będziecie mogli pobrać wersje preview tutaj.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...