ba2 750x300 1

Band 2 – nowa opaska od Microsoftu

Jesień zapowiada się pracowicie. Niemal każdy z większych, a tym samym liczących się producentów, planuje swoje konferencje. Google z Nexusami, LG, Xiaomi, a teraz kolej na Microsoft.

 
ba2 750x300 1
6 października powinniśmy zobaczyć kilka ciekawy rozwiązań, nad którymi pracował gigant z Redmond. Będzie to zarówno nowy Surface Pro 4 jaki i smartfony Lumia 950 oraz 950XL. Ale to nie wszystko, co powinno wyjść spod ręki Microsoftu. Kolejną nowością ma być Band 2, czyli odświeżona opaska.
Band było pierwszym urządzeniem ze stajni producenta, które obsługiwało aplikację Microsoft Health. Ta służyła m.in. do monitorowania aktywności użytkownika, mierzenia ciśnienia czy zapisu przebytych przez niego tras. Dodatkowo była kompatybilna z iOS oraz Android i nie ograniczała się tylko do WindowsPhone. Opaska zebrała całkiem pozytywne recenzje na całym świecie i oczywiste było to, że Microsoft stworzy jej kolejną wersję. Co więc wiadomo o Band 2?
 
ba2 750x300 2
Jedną z największych wad urządzenia był jego toporny wygląd. Prostokątny i cóż, nie pasujący tak naprawdę do niczego. Na renderach Band 2 wygląda znacznie lepiej niż poprzednik. Przede wszystkim opaska jest o wiele bardziej opływowa. Na boku urządzenia znalazły się gustowne, metalowe przyciski, a sam ekran doczekał się również takiej samej ramki. I teraz, Microsoft może w końcu powiedzieć, że Band 2 spełnia wymogi nowoczesnego wearable. Wiadomo wszak, że gadżety muszą „wyglądać”.
Band 2 póki co ukryte jest pod inną nazwą, a mianowicie „Envoy” (wysłannik). Urządzenie powinno dostać także znacznie więcej czujników, które były odpowiedzialne za monitorowanie aktywności klienta w pierwszej wersji. Oznacza to, że Band 2 stanie się sprzętem z wyższej półki, choć o cenie póki co, nic nie wiadomo.
Tak samo jak w poprzedniej generacji, Band 2 będzie współpracowało z innymi platformami (iOS, Android), jak również z Windows 10/WindowsPhone. Pogłoski wspominają także o obsłudze Cortany. Zapowiada się więc interesujący wearable, oby tylko nie był zbyt drogi.
Źródło: MicrosoftInsider
Fot: jw.
_____________
Po urządzenia z działu wearable zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...