You are here
Microsoft chce uśmiercić Lumie News 

Microsoft chce uśmiercić Lumie

Już na początku października zobaczymy nowe Lumie 950 i 950 XL. Wraz z nimi światło dzienne ujrzy mobilna wersja Windowsa 10. Jednak jeśli plotki się potwierdzą, to nie będą to rozchwytywane aparaty.

lumia950cena

Oba urządzenia mają bardzo dobrą, jak na Lumie, specyfikację. 950-tkę wyposażono w ekran o przekątnej 5,2-cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości QHD 1440 x 2560 piksela. Jej sercem jest procesor Snapdragon 808 wspierany przez 3 GB pamięci operacyjnej. Wbudowany akumulator ma pojemność 3000 mAh. Wersja XL dostała ekran o przekątnej 5,7- cala, o takiej samej rozdzielczości, jak jej mniejsza siostra. Napędza ją Snapdragon 810, również z 3 GB pamięci RAM.  Jak na Lumie, to na papierze wyglądają bardzo dobrze. Może właśnie to skłoniło Microsoft do tak wysokiej wyceny urządzeń. Bowiem nowe Lumie mają kosztować mniej więcej tyle samo, co iPhone’y 6s. Zdziwieni? Bo ja bardzo. Nie mam pojęcia co za tym stoi, nawet jeśli Windows 10 Mobile byłby najlepszy na świecie, to nie ma na chwile obecną tak bogatego sklepu z aplikacjami jak Apple czy Google. Wysoka cena może jedynie zrazić potencjalnych klientów. Na jednym z forum widziałem wpisy, że po tym, jak zostały wycenione 950-tki, ludzie chcą przesiąść się na Androida.

Za Lumię 950 przyjdzie nam zapłacić  659 EUR, a za 950 XL 749 EUR – cena skutecznie odstrasza. Zachodzę w głowę, co Microsoft chciał przez to osiągnąć, ale nie mam pojęcia. Może naprawdę chce zniszczyć Lumie. Nawet gdyby 950 i 950 XL miała mieć Androida na pokładzie, to cena byłaby nieco przesadzona. Naprawdę Państwo z Microsoftu przeszarżowali i odbije im się to czkawką.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment