You are here
Batman: Arkham Knight – co już wiemy… Gry 

Batman: Arkham Knight – co już wiemy…

Nowa gra z „Mrocznym Rycerzem” od Rockstedy ogłoszona… Batman: Arkham Knight powstaje, ale wyłącznie na komputery osobiste i next-geny.

Po kilku nieoficjalnych informacjach wreszcie mamy potwierdzenie… Jeszcze nie zdołał opaść kurz po poprzedniej odsłonie Batmana, a już Warner Bros. pracuje nad kolejną grą o przygodach Człowieka-Nietoperza. Niestety, w nowy tytuł nie zagrają użytkownicy konsol Sony oraz Microsoftu starej generacji, gdyż produkcja przeznaczona jest wyłącznie na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Miłośnicy gry przez sieć, też mogą mieć powody do niezadowolenia. W “Arkham Knight” nie został zaimplementowany tryb multiplayer. Kończymy ze złymi informacjami…

Z czym przyjdzie się nam zmierzyć

Do Gotham powraca Strach na Wróble i planuje zjednoczyć grupę złoczyńców, by raz na zawsze pozbyć się „Mrocznego Rycerza”. Oprócz wyżej wspomnianego, w grze powrócą znani wrogowie z poprzednich odsłon: Pingwin, Dwie Twarze, Hush, Człowiek-Zagadka czy Harley Quinn, której losami będziemy mogli pokierować w dodatkowej zawartości DLC oferowanej w ramach dodatku do zamówień przedpremierowych. Dobrą wiadomością jest fakt, że Batman, po krótkiej przerwie, ponownie przemówi głosem Kevina Conroy’a, który jednoznacznie kojarzy się z postacią „Gacka”.

Powierzchnia Gotham City została pięciokrotnie powiększona w porównaniu z Arkham City. Z reszta nie bez przyczyny, bo w nowej produkcji znaczną rolę odegra batmobil. Przyda się podczas specjalnych misji, które „zleci” nam Człowiek-Zagadka, umożliwi nam błyskawiczne katapultowanie i przejście do szybowania w powietrzu. Projekt pojazdu Batmana otrzymał dosyć odważny design, przypominający bardziej ”realne” filmy Nolana, niż osobliwą wizję Tima Burtona. Twórcy wyposażyli go także w rakiety czy sprzęt ogłuszający.

Moc nowych konsol pozwoliła twórcom na sporą dozę innowacji. Sceny zamieszek, w których bierze udział nawet do 50 modeli postaci, przy okazji przewracając samochody oraz demolując sklepy ma być codziennością. Na detalach zyskało również samo miasto: neony rzucające kolorowe światła, z kanałów bucha para, nad Gotham da się zauważyć krążące helikoptery, a ulice przystrojone są dekoracjami na Halloween. Poprawiono również drobne szczegóły w postaci np. płaszcza Gordona czy peleryny Batmana, a wszystko to w ramach technologii Apex. Zmarszczki na twarzy komisarza Gordona ruszają się podczas dialogów, a krople deszczu spływające po ubraniu bohatera generują dynamiczne odbicia. Modele postaci są teraz bardziej szczegółowe. Co prawda grafika nie jest najważniejsza jeśli chodzi o dobrą grę, ale na pewno uprzyjemnia rozgrywkę.

Lekkiej modyfikacji uległ także system walki, który wzbogacono o: nokautowanie kilku wrogów, jeden po drugim – maksymalnie czterech. Na początku do dyspozycji, będziemy mieli tylko stary kombinezon, jednak w miarę rozwoju sytuacji wachlarz gadżetów, którymi będziemy się rozprawiać z bandytami się poszerzy. Nowością jeśli chodzi o poprzednie części serii Arkham jest to, że teraz wszyscy wrogowie mogą złapać Batmana, a nie tylko ci więksi.

Rockstedy kończy z Batmanem

Jak wcześniej zapowiedziano Arkham Knight jest ostatnią częścią serii przygód o Batmanie, a studio ma już w planach zajęcie się nowym projektem. Premiera gry przewidziana jest na ten rok. Dzięki niefortunnej wpadce sklepu Gamestop udało się nawet poznać przybliżoną datę ukazania się tytułu na rynku, a mianowicie okolice 14 października. Produkcja wydana zostanie w polskiej wersji językowej (napisy).

Jeśli dawka podanych Wam informacji nie zaspokoiła do końca waszej ciekawości zapraszamy do zapoznania się z filmikiem promującym Batman: Arkham Knight:

http://www.youtube.com/watch?v=QMeRou6hpz0

 Źródło: Game Informer

Related posts

Leave a Comment