Beats Audio w HTC.

htc 750x300

W Sierpniu 2011 roku producent sprzętu elektronicznego z Tajwanu zaimplementował technologie Beats w swoim smartfonie. Było to zaskakujące biorąc pod uwagę, że na tamtą chwilę nikt prócz Apple nie przykładał takiej wagi do dźwięku w swoich słuchawkach. Czym właściwie jest ta technologia i czy naprawdę tak skutecznie poprawiają jakość muzyki w naszych przenośnych urządzeniach?

Przede wszystkim firma Beats Electronic’s produkuje słuchawki. Te same które przed pewien czas były dodawane do pudełek z telefonami od HTC. Jednak po nawiązaniu współpracy z Koreańczykami, postanowili zaimplementować software’ową metodę podbicia niektórych częstotliwości odtwarzanej muzyki. Co ciekawe, po takim zabiegu nawet używając słuchawek innej firmy mogliśmy liczyć na wcześniej wspomnianą jakość dźwięku. Mowa tu szczególnie o odpowiednim odwzorowaniu basów, dlatego też technologia będzie się nadawać głównie do słuchania muzyki: hip-hop, r&b, house oraz drum&base. Miłośnicy orkiestry mogą poczuć się lekko zawiedzeni, gdyż nie znajdą tutaj dla siebie nic ciekawego. 

SLUCHAWKI BEATS 750X300

Co mnie zaskakuje, HTC wypuszczając na rynek dwa nowe modele z systemem Windows Phone 8, wspierające Beats nie posiadają equalizera, co uniemożliwia manualną korektę częstotliwości dźwięku. Skoro już jesteśmy przy nowych modelach, to trzeba zaznaczyć że model 8S w przeciwieństwie do 8X, nie posiada wzmacniacza sprzętowego. Do tej informacji ciężko dotrzeć przeciętnemu kowalskiemu, który dostaje rumieńców na twarzy z powodu posiadania tej „innowacyjnej technologii”.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest dla mnie to, że przy odpowiednich ustawieniach equalizera możemy uzyskać efekt naprawdę zbliżony do Beats Audio. Tak więc czy kampania marketingowa HTC to tylko sprytna zagrywka? W pewnym stopniu na pewno, lecz nie każdy wielbiciel muzyki ma ochotę zagłębiać się w wykresy częstotliwości słuchanej muzyki. Dla takich osób włączenie funkcji jest naprawdę zbawienne, ale tylko dla nich.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...