Beats Audio w HTC.

htc 750x300

W Sierpniu 2011 roku producent sprzętu elektronicznego z Tajwanu zaimplementował technologie Beats w swoim smartfonie. Było to zaskakujące biorąc pod uwagę, że na tamtą chwilę nikt prócz Apple nie przykładał takiej wagi do dźwięku w swoich słuchawkach. Czym właściwie jest ta technologia i czy naprawdę tak skutecznie poprawiają jakość muzyki w naszych przenośnych urządzeniach?

Przede wszystkim firma Beats Electronic’s produkuje słuchawki. Te same które przed pewien czas były dodawane do pudełek z telefonami od HTC. Jednak po nawiązaniu współpracy z Koreańczykami, postanowili zaimplementować software’ową metodę podbicia niektórych częstotliwości odtwarzanej muzyki. Co ciekawe, po takim zabiegu nawet używając słuchawek innej firmy mogliśmy liczyć na wcześniej wspomnianą jakość dźwięku. Mowa tu szczególnie o odpowiednim odwzorowaniu basów, dlatego też technologia będzie się nadawać głównie do słuchania muzyki: hip-hop, r&b, house oraz drum&base. Miłośnicy orkiestry mogą poczuć się lekko zawiedzeni, gdyż nie znajdą tutaj dla siebie nic ciekawego. 

SLUCHAWKI BEATS 750X300

Co mnie zaskakuje, HTC wypuszczając na rynek dwa nowe modele z systemem Windows Phone 8, wspierające Beats nie posiadają equalizera, co uniemożliwia manualną korektę częstotliwości dźwięku. Skoro już jesteśmy przy nowych modelach, to trzeba zaznaczyć że model 8S w przeciwieństwie do 8X, nie posiada wzmacniacza sprzętowego. Do tej informacji ciężko dotrzeć przeciętnemu kowalskiemu, który dostaje rumieńców na twarzy z powodu posiadania tej „innowacyjnej technologii”.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest dla mnie to, że przy odpowiednich ustawieniach equalizera możemy uzyskać efekt naprawdę zbliżony do Beats Audio. Tak więc czy kampania marketingowa HTC to tylko sprytna zagrywka? W pewnym stopniu na pewno, lecz nie każdy wielbiciel muzyki ma ochotę zagłębiać się w wykresy częstotliwości słuchanej muzyki. Dla takich osób włączenie funkcji jest naprawdę zbawienne, ale tylko dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...