beta fallout 76

Beta Fallout 76 – znamy daty! Jest też intro do gry!

Beta Fallout 76 wystartuje już niebawem i przez chwile myśleliśmy, że Bethesda w ogóle nie pochwali się tym, kiedy planuje wpuścić pierwszych graczy do swojego postapokaliptycznego świata. Tymczasem daty są już dobrze znane, a co więcej, podzielono się także tym, jak będzie wyglądało intro do gry.

beta fallout 76

Trzeba się przyzwyczaić do tego, że kolejny Fallout będzie zupełnie innym doświadczeniem dla graczy, niż dotychczasowe produkcje. Wiele się pozmieniało, ale tym razem nie chodzi o samą grafikę czy sposób sterowania. Zniknie coś, co możemy nazwać pełnoprawną fabułą. Gracze przeniosą się całkowicie do multiplayera (ale bez możliwości cross-play), a nacisk położony zostanie na współpracę między nimi oraz survival. To wyjątkowo odważna decyzja ze strony Bethesda, choć częściowo logiczna.

Beta Fallout 76

Do tej pory nie dostaliśmy żadnego gameplayu, który można by nazwać pełnoprawnym. W zaprezentowanych materiałach pokazywano jedynie urywki, które niestety niespecjalnie zachęcały do tego, by zanurzyć się w zniszczony świat po nuklearnej zagładzie. Dość długo przyszło nam też czekać na to, aż Bethesda poinformuje o początku beta testów swojej nowej gry. W końcu premiera Fallout 76 przewidziana jest już na 14 listopada, czyli za półtora miesiąca. Bethesda dość długo czekała na to, żeby uruchomić betę.

Beta Fallout 76 wystartuje w dwóch różnych terminach i te dopasowano do poszczególnych systemów, na których gra będzie występowała. I tak na Xbox One i Xbox One S będzie można zacząć od 23 października. Równo tydzień później, czyli 30 października, swoją szansę dostanę użytkownicy PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro i osoby grające na PC. Czasowa wyłączność dla Xbox to ukłon w stronę Microsoftu, choć zdaje się być trochę niezrozumiały. W końcu gracze korzystający z PC i tak muszą poczekać kolejnych siedem dni, żeby spróbować, czy w ogóle jest Fallout 76.

Jak będzie wyglądać gra w Fallout 76?

To dalej jedna wielka niewiadoma, bo choć twórcy zapewniają, że nie ma powodów do obaw, to jednak część graczy z zakupem się wstrzyma. Przypomnijmy, że warunkiem dostępu do wersji beta Fallout 76, jest wykupienie pre-ordera. Innymi słowy, bez tego nie ma szans na przetestowanie produkcji i sprawdzenie, czy w ogóle nam „leży”. Dlatego niektórzy gracze będą czekali albo do premiery i pierwszych recenzji oraz materiałów z rozgrywki lub zwyczajnie odłożą zakup mocno w czasie. W końcu Bethesda ścigała się będzie w listopadzie także z Red Dead Redemption 2, które choć swoją premierę ma w październiku, to dalej będzie „chodnym” tytułem.

Wersja beta ma jeszcze jedno, dość dziwne ograniczenie, które trudno zrozumieć. Serwery będą dostępne w ograniczony czasie w ciągu dnia. To okienko ma trwać od 4 do 8 godzin. Później mają być przeprowadzane prace, które mają na celu poprawienie zgłaszanych błędów i ponowny powrót do gry. To też znacznie ograniczy ilość osób, które będą mogły zagrać w wersję beta. W końcu trzeba pracować czy chodzić do szkoły, a Bethesda nie powiedziała jeszcze tego, w jakich godzinach serwery Fallout 76 będą dostępne. Warto jeszcze przypomnieć, że do gry potrzebne będzie założenie konta na stronie producenta, a jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z konsoli, wymagany jest albo PlayStation Plus albo Xbox Live Gold.

Testy Fallout 76 już się zaczęły

Część z graczy, którzy zostali odpowiednio przez firmę wyselekcjonowani, już przystąpiła do zamkniętych testów Fallout 76. Co więcej, nie ograniczają ich wyżej wymienione ramy czasowe i być może niedługo doczekamy się pierwszych streamów lub materiałów z rozgrywki. Wiadomo też, ile na dysku powinna zająć produkcja. W przybliżeniu ma to być 45 GB. Wszystkie postępy, które zrobimy podczas beta testów, mają zostać przeniesione do finalnej wersji gry, czyli niektórzy mogą już liczyć na lepszy start od pozostałych.

Bethesda zapewniała, że opracowała odpowiedni system, który ma zapobiegać eliminacji słabszych graczy przez silniejszych. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości. Pokazane przez firmę intro do gry wprowadza w klimat, ale w chwili, kiedy nie ma fabuły w pełnym tego słowa znaczeniu, traci ono trochę na sile. W końcu Fallout od zawsze polegał na budowaniu odpowiedniego klimatu oraz na dialogach, których w Fallout 76 zapewne będzie bardzo mało. NPC mają zostać ograniczeni do minimum, choć o tym przekonamy się dopiero po premierze. Czekacie na nową odsłonę postapokaliptycznego świata?

Nowe gry, konsole oraz PS-te, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Bethesda / Polygon

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...