KEMOT KT-571 – alkomat z sensorem elektrochemicznym

W 2015 roku rząd wprowadza nakaz wyposażenia samochodu w urządzenia sprawdzające zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Czy pomysł, ten wydaje się słuszny, pozostawiamy ocenę Państwu. Fakt pozostaje niezmienny. Należy się przygotować na zakup takowego urządzenia, a jedną z propozycji może się okazać alkomat marki KEMOT.

Jeśli chodzi o rynek alkomatów wymienić możemy kilka ich rodzajów i tak mamy: urządzenia dowodowe, których wartość oscyluje w okolicach kilku tysięcy złotych, a przeznaczone są m. in. na potrzeby policji oraz takie, w które zaopatrzyć się może dosłownie każdy kierowca. Te ostatnie mają zdecydowanie niższą cenę i wahają się w granicach od kilkunastu do kilkuset złotych. Najważniejszą cechą dobrego alkomatu musi być dokładność pomiarów, ponieważ gdy wsiadamy za „kółko” musimy być pewni, że wynik, który wskazało nam urządzenie jest prawidłowy. Odpowiada za to zastosowany w alkomacie sensor.

Odpowiednimi warunkami do wiarygodnych pomiarów poszczycić się może sprzęt marki KEMOT. Producent model KT-571 (MIE0214) wyposażył w liczne funkcje dzięki, którym wsiadając za kierownicę możemy czuć się bezpiecznie i tak znajdziemy tu: czujnik przerwania przepływu powietrza, dźwiękową sygnalizację potwierdzającą ciągłość wydechu, możliwość zmiany jednostek pomiarowych na %, ‰ lub mg/L, opcję zapamiętywania ostatnich pięciu pomiarów oraz licznik całkowitej ilości wykonanych pomiarów, co jest bardzo istotne w przypadku modeli wymagających raz w roku lub po wykonaniu dwustu pomiarów, kalibracji urządzenia.

Zaletą wspomnianego modelu jest również dość duży wyświetlacz LCD, który możemy podświetlić na niebiesko. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z alkomatu staje się niezwykle komfortowe nawet nocą. Jeśli przekroczymy dozwoloną wartość promili to urządzenie powiadomi nas o tym fakcie sygnałem dźwiękowym oraz zmianą koloru ekranu. Producent wraz z alkomatem dostarczył pięć ustników. W komplecie znajdziemy także czarne etui charakteryzujące się eleganckim designem, chroniące alkomat przed uszkodzeniami.

http://www.youtube.com/watch?v=Poa9-8sCcOM

Sugerowana cena modelu KT-571 ustalona została na 249 zł.

Źródło: Lechpol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...