Blizzardowi mało z abonamentów – wprowadza mikropłatności

Gracze World of Warcraft już wkrótce będą mogli dokonywać zakupów w sklepie z itemami. Czy ta opcja nie zaburzy w znaczącym stopniu rozgrywki? Przekonamy się niebawem.

Blizzard zapowiedział, że gracze WoW już niedługo mogą spodziewać się wprowadzenia do tytułu mikropłatności. Na razie są we wczesnej fazie prac nad tą funkcją i obiecują, że wezmą pod uwagę opinie graczy, co dokładnie miałoby się znaleźć w sklepie z przedmiotami.

A oto co miał na ten temat do powiedzenia użytkownik Bashiok – przedstawiciel studia:

 – Sądzimy, że wszyscy docenią wygodę, jaką daje możliwość dokonywania zakupów bez potrzeby wychodzenia z gry. To dla nas długoterminowy cel. Przed nami jest jeszcze sporo pracy z dostosowywaniem istniejących już przedmiotów do nowego systemu – zapowiedział.

– Będziemy testować sklep w świecie gry z nowymi rodzajami przedmiotów, które planujemy wprowadzić (na początek w regionach azjatyckich) w oparciu o opinie graczy. Wasze zdanie odgrywa ogromną rolę w tym, co dodamy do gry. Na razie jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, by określać nasze ostateczne plany. Tymczasem mamy nadzieję, że wypróbujecie sklep w świecie gry, gdy zostanie on zaimplementowany na PTR, i dacie nam znać, co o nim sądzicie – dodał Bashiok.

Blizzard zdradził dziś nieco więcej informacji na temat swoich planów wprowadzenia do World of Warcraft mikropłatności. W zależności od opinii graczy, oprócz zwierzątek (pet’ów) i wierzchowców (mount’ów) za prawdziwe pieniądze moglibyśmy kupować również m.in. premie przyspieszające zdobywanie punktów doświadczenia oraz alternatywne sposoby na otrzymanie Lesser Charms of Good Fortune.

O tym czy wspomniane elementy w znaczący sposób wpłyną na rozgrywkę i poszerzą istniejące już dysproporcje między graczami, w pierwszej kolejności przekonają się gracze z Azji, potem system trafi na serwery w pozostałych regionach świata. Jednak nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi, bo Blizzard nie ujawniło jeszcze żadnego konkretnego terminu.

http://www.youtube.com/watch?v=jqBkUqOMacA

Jeśli chcecie wypróbować jeden z najpopularniejszych systemów MMORPG na świecie jeszcze przed kontrowersyjnymi zmianami, zapraszamy do naszego sklepu.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...