BoxOff Play – wersja beta nowej platformy do gier wystartowała

W zeszłym tygodniu swoją premierę miało BoxOff Play – wersja beta platformy do gier dedykowanej graczom PC.

Dokładnie 18 kwietnia wystartowała zamknięta beta platformy do gier. Osoby, które wcześniej zapisały się do testów, już od teraz mogą zapoznać się z możliwościami owego projektu. Wszyscy biorący udział w beta testach w zamian za zaangażowanie mogą liczyć na specjalne nagrody – gry dostępne w ofercie BoxOff Play, a jest ich niemało, bo docelowo ma ich się pojawić ponad sto:

„BoxOff Play to pierwszy na polskim rynku krok w kierunku sprostania nowym trendom w branży elektronicznej rozrywki dedykowanej platformie PC.”. – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland„Docelowo chcemy zapewnić użytkownikom nielimitowany dostęp do szerokiego portfolio tytułów, tak gier AAA jak i gier Indie. BoxOff Play to nasza propozycja rozwiązania odwiecznego problemu graczy: jak grać w kilka gier, kiedy często trudno jest pozwolić sobie na kupno jednej. Gwarantować będziemy również dostęp do setek gier w dowolnym miejscu i czasie. Mamy nadzieję, że z czasem uda nam się przedstawić naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązanie technologiczne, dzięki zapleczu jakie proponuje nam firma OXYCOM.”. – dodaje Gawlikowski.

Platforma BoxOff Play zapewnia funkcjonalność dostarczania gier w technologii Cloudpaging® na komputer w postaci gotowej, działającej aplikacji, bez potrzeby przechodzenia przez pełen proces pobierania, instalacji i konfiguracji każdego tytułu. Dodatkowo wybrane portfolio gier w BoxOff Play oferowane jest na zasadzie optymalnego dla indywidualnego gracza pakietu gier na wybrany okres czasu. Jak łatwo się zorientować usługa jest mocno związana z koncepcją chmurową:

– „Współpraca OXYCOM z czołowym producentem gier na świecie, to potwierdzenie faktu, że chmura IT przestała być technologią zastrzeżoną dla korporacji, banków, czy przedsiębiorstw. Dynamicznie wkracza w obszary takie jak życie codzienne i rozrywka, z coraz większą korzyścią dla zwykłego użytkownika.” – informuje Ireneusz Wróblewski, Prezes Zarządu OXYCOM -„Unikalna technologia stronicowania chmurowego – Cloudpaging®, wykorzystana przez nas wcześniej w zastosowaniach biznesowych, okazała się być doskonała dla celów dystrybucji cyfrowej rozrywki. Dostarczane w ten sposób gry pozwalają na ich szybkie uruchomienie – już od 20% pełnego rozmiaru instalacji. Wszystkie sprawdzone przez lata funkcjonalności systemu oraz doświadczenie w wirtualizacji i dostarczaniu oprogramowania zostały wykorzystane w celu zapewnienia pasjonatom gamingu najnowocześniejszego dostępu do gier.” – dodaje Wróblewski.

Według szczątkowych informacji, które podali nam autorzy projektu możemy wywnioskować, że w ramach abonamentu, do dyspozycji otrzymamy listę gier, w które będzie nam dane zagrać. Część dotycząca uruchomienia produkcji przy 20% instalacji sugeruje z kolei, że jednak coś na fizycznym dysku przyjdzie nam zapisać. Czyżby rozwiązanie podobne do zastosowanego przy platformie Steam, czyli centralny program do zarządzania tytułami będziemy musieli zainstalować na swoim komputerze, a dostęp do samych gier dostaniemy z poziomu „chmury”? Jeśli osobiście chcecie przekonać się na czym polega usługa BoxOff Play, możecie zapisać się jeszcze na beta testy, a zrobicie to tutaj.

Więcej informacji o nowym projekcie Techlandu znajdziecie na fanpage’u BoxOff Play.

Źródło: Techland

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...