GooglePlayUninstal750x300

Brak miejsca na aplikacje? Google ma rozwiązanie

Brakuje ci miejsca w smartfonie, przez co nie możesz zainstalować nowych aplikacji? Możesz szukać rozwiązania albo zawierzyć pomysłowi samego Google.

GooglePlayUninstal750x300

Użytkownicy urządzeń mobilnych, a w szczególności smartfonów i tabletów borykają się z problemem niewystarczającej pamięci na dane. W wielu przypadkach rozwiązaniem jest instalacja karty pamięci, na którą można przenieść część plików, takich jak zdjęcia czy filmy. Co z aplikacjami? Te również, choć nie jest to do końca proste, jeśli nie korzystacie z najnowszego Androida 6.0, w którym karty SD można sformatować, jako pamięć wewnętrzną. Nie mniej jednak problem występuje.

Obecnie w nowych smartfonach spotykamy najczęściej wersje z 16 GB pamięci flash, z której lwią część zabiera system, przez co user niejednokrotnie zostaje z 5 GB. Średnio, szczególnie jeśli lubujemy się w wirtualnej rozrywce w postaci gier wideo. W takiej sytuacji wielokrotnie spotykamy się z przykrymi niespodziankami w postaci braku możliwości zainstalowania interesującej nas produkcji. Kiepsko prawda? Pomyślcie, że na rynek „wychodzą” jeszcze urządzenia, z wybudowanymi zaledwie 8 GB pamięci na dane.

Rozwiązań jest wiele, ale najczęściej słyszę o wymianie samego urządzenia, na takie, które spełni nasze oczekiwania. Cóż – metoda świetna, ale w większości przypadków droga. Karty SD oraz kombinowanie z nieoficjalnymi sposobami przenoszenia aplikacji to zajęcie ryzykowne, które może skończyć się trwałym „ucegleniem” smartfona. Nie muszę chyba tłumaczyć, że daleko idąca ingerencja w oprogramowanie jest sprzeczna z warunkami gwarancji, a więc jesteśmy dodatkowo pozbawieni nieodpłatnej naprawy. Możemy jeszcze udać się do ustawień naszego urządzenia i aplikacja po aplikacji sprawdzać, które produkty są nam zbędne, z których korzystamy mało i wreszcie, które zajmują najwięcej miejsca. Skuteczność rozwiązania jest wysoka, ale musimy poświęcić na to czas, który niejednokrotnie jest na wagę złota. Poza tym nie każdy lubi i potrafi „grzebać” w ustawieniach smartfona i zdecydowanie woli, kiedy oprogramowanie zrobi wszystko za niego. Okazuje się, że Google szykuje całkiem sprawne rozwiązanie dla wspomnianej grupy userów.

GooglePlayUninstalaa

Redaktorzy serwisu Android Police donoszą o planach koncernu dotyczących pewnego usprawnienia, które niebawem zagości w Google Play Store, a więc sklepie z aplikacjami dla systemu Android. Chodzi o „inteligentną” opcję, która podpowie nam, jakie aplikacje możemy odinstalować z naszego urządzenia. Sugestia będzie oparta o nasze nawyki oraz czas spędzonych w danych programach. Rozwiązanie dla leniwych? Owszem, ale co z tego? Rozwiązanie zapowiada się świetnie i jak mniemam, będzie diabelnie skutecznie. Dotychczasowo, kiedy brakowało nam miejsca na instalację aplikacji – w Google Play pojawiał się jedynie komunikat o tym, że posiadamy wystarczającej pamięci wewnętrznej. Użytkownik musiał radzić sobie z problemem sam. Teraz będzie inaczej, lepiej.

Od dłuższego czasu obserwuje to, co Google robi ze swoim systemem oraz pokrewnymi usługami. Upraszcza je do granic możliwości, dzięki czemu wszystko staje się przejrzyste i wygodne. Oczywiście, jeśli ktoś chce zagłębić się w zaawansowane opcje platformy – dalej ma taką możliwość. Nie jest to jednak konieczne do wygodnego nawigowania po OS-ie. Właśnie tego wymaga się od nowoczesnego systemu. Przejrzystość Apple iOS w połączeniu z daleko idącą możliwością personalizacji i ingerencji w oprogramowanie – to brzmi idealnie i prawdę mówiąc, nie dziwie się już dlaczego Android ma aż tylu zwolenników.

Źródło: Androidpolice.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6487 More posts in News category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...