550 750x300 1

Budżetowa Lumia 550 już za rogiem

Wygląda na to, że na zbliżającej się konferencji Microsoftu zobaczmy nową Lumię. I nie chodzi o wersję 950 czy 950XL, a o nowego budżetowca ukrytego pod numerem 550. Czego możemy się spodziewać?

 
550 750x300 1
Gigant z Redmond postępuje wyjątkowo zachowawczo przy tworzeniu swoich smartfonów. Szczególnie tych, które nie należą do tzw. flagowców. I choć Lumie z niższej półki cenowej cały czas napędzają sprzedaż Microsoftu, to wygląda na to, że producent niezbyt przykłada się do tego, jak smartfony mają wyglądać. A szkoda.
Nie chcemy być źle zrozumiani; Lumia 550 wygląda schludnie, minimalistycznie i przede wszystkim prosto. Czyli dokładnie tak, jak jej poprzedniczki. Można traktować to jako ogromny zarzut, bo z powodu braku innowacyjności właśnie w takiej dziedzinie jak design polegli już inni producenci (HTC). Jednak Microsoftowi raczej to nie grozi, choć byłoby miło zobaczyć Lumię w innej odsłonie. Już teraz trudno poznać, z którym modelem mamy do czynienia.
 
550 750x300 2
Procesorem odpowiedzialnym za działanie urządzenia ma być czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 210 (1,2 GHz), a użytkownik dostanie 8 GB miejsca na swoje dane. Ekran Lumii 550 będzie miał 4,7 cala (AMOLED) i oferuje tym samym rozdzielczość 720×1280 px. Oczywiście pojawią się dwa aparaty, ale nie znamy jeszcze ich specyfikacji. Nie należy jednak spodziewać się cudów, a jedyne na co możemy liczyć to flash. Za to Lumia 550 będzie obsługiwała standard LTE.
Ciekawe jest też to, co można ujrzeć na renderach smartfona. Widać tam coś, co może okazać się uproszczonym skanerem tęczówki. Byłaby to niemała niespodzianka, szczególnie że Lumia 550 ma być słuchawką budżetową. Takich rozwiązań w sprzęcie z niższej półki raczej się nie spodziewaliśmy. Ale z oficjalnym potwierdzeniem przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.
Lumia 550 powinna kosztować około 120 dolarów i pojawi się w czterech wariantach kolorystycznych (czerń, biel, czerwień oraz niebieski). Smartfon będzie działał na Windows 10 i wygląda na to, że dostaniemy całkiem interesujący sprzęt za niewielkie pieniądze.
Źródło: WMPoweruser
Fot: jw.
_______________
Lumie oraz akcesoria do nich znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....