You are here
Google aktualizuje Wallet dla iOS Aplikacje 

Google aktualizuje Wallet dla iOS

Tak, Google postanowiło zaktualizować Wallet dla iOSa, ale trudno powiedzieć dlaczego, skoro i tak główna konkurencja w przypadku płatności toczy się między Android Pay i Apple Pay.

google-wallet-ios-lead

Smartfony służą nam obecnie już prawie do wszystkiego, co byliśmy przyzwyczajeni robić za pomocą naszych komputerów czy portfeli. Możemy nimi swobodnie płacić, właściwie, niezależnie od platformy, którą się posługujemy – bez znaczenia czy na miejscu, czy zdalnie. Prawdziwa rozgrywka jednak toczy się wśród providerów aplikacji, a w tym wypadku liczy się tylko Google oraz Apple, które monopolizują sklepy swoich platform. I choć Google ma znacznie bardziej rozbudowaną ofertę, jeśli chodzi o najróżniejsze rodzaje aplikacji i serwisów sieciowych, to walka z Apple na ich platformie wydaje się niemożliwa do wygrania z jednej prostej przyczyny – „nadgryzione jabłko” nie wpuszcza na swoją platformę żadnego innego providera usług finansowych, a dzięki temu nigdy nie skorzystamy tam z Android Pay, dla którego został stworzony The Wallet, finansowa aplikacja Google.

Wallet właśnie został zaktualizowany do najnowszej wersji, która różni się nieco od poprzedniej (oferuje między innymi dzielenie się płatnością ze znajomymi, z jednoczesnym wpływem gotówki jeśli to my płacimy całość). Dzięki temu możemy zarządzać jeszcze lepiej naszymi płatnościami uiszczanymi przez telefon Apple. Obecnie, jak już wspomniałem, płatnościami w przypadku smartfonów zarządzają korporacje sprzętowe, jednak patrząc na sposób w jaki monopolizują mniejsze rynki, można przypuszczać, że niedługo się pojawi konkurencja, która może spróbować podbić obie platformy. W końcu, jeśli, płacenie telefonem jest proste i przyjemne, to wiadomo, że ludzie wydadzą w ten sposób więcej pieniędzy, a prowizje od transakcji finansowych to wspaniały sposób na zarobek w dobie mikro-transakcji i płatności natychmiastowej.


Źródło: engadget, gizmodo

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment