You are here
Capitan Spirit za darmo, czyli rozgrzewka przed Life is strange 2 Gry konsole 

Capitan Spirit za darmo, czyli rozgrzewka przed Life is strange 2

Są takie studia, które nieważne jaki tytuł przygotowują, gracze otrzymują produkt z najwyższej półki. Jednym z nich jest DONTNOD Entertainment, które przyniosło nam Life Is Strange. Teraz powraca z nową przygodą, która osadzona jest w tym samym uniwersum i przygotowuje nas do kolejnej podróży. Co więcej, zagramy w Capitan Spirit za darmo i to na każdej z platform.

Capitan Spirit za darmo

O nowej produkcji francuskiego studia usłyszeliśmy podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Oczywiście nie było to zbyt szeroko komentowany tytuł, ale tylko dlatego, że pojawiło się wtedy tak wiele produkcji, że niewielka opowieść po prostu zginęła w tłumie. Wielka szkoda, bo DONTNOD Entertainment potrafi tworzyć zapadające w pamięć historię. Tak, bo najważniejsza w ich grach jest właśnie fabuła, a nie sposób rozgrywki czy oszałamiająca oprawa graficzna. Nowy tytuł jest wprawdzie krótką opowieścią, ale zdecydowanie warto się z nią zapoznać.

Capitan Spirit za darmo

Pełen tytuł tego króciaka brzmi The Awesome Adventures of Capitan Spirit i od razu wprowadza gracza w nastrój opowieści. Historia skupia się wokół małego, bo zaledwie dziewięcioletniego chłopca, Chrisa. To on jest tytułowym kapitanem i jak niemal każde dziecko, ma bardzo mocno rozbudowaną wyobraźnię. Sama otoczka od razu sprawia, że czujemy się zupełnie jak on, gdy podczas sobotnich poranków mogliśmy oddawać się zabawie. Tylko, że u Chrisa nie wszystko jest takie proste, jak może się na początku wydawać.

Twórcy przyzwyczaili nas do tego, że w ich produkcjach każdy wybór ma znaczenie. Nie inaczej jest i w tej produkcji, choć trzeba uprzedzić, że nie jest to ten sam poziom emocjonalnego rollercostera, co w przypadku Life Is Strange. Dalej jednak nasze decyzje wpływają na fabułę. Tutaj każdy krok może mieć znaczenie, a już najważniejsze jest to, by zwracać uwagę na szczegóły. Możemy bardzo łatwo przegapić pewne rzeczy, które twórcy skutecznie przed nami chcieli ukryć. Nawet puszka po piwie może mieć znaczenie. Interesujące jest to, że zagracie w Capitan Spirit za darmo i to na każdej z platform. Niezależnie od tego, czy macie PC-ta czy konsolę od Sony lub Microsoftu. Wystarczy ściągnąć tytuł i zanurzyć się w świat przedstawiony. Może i jest on kolorowy, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Wstęp do Life Is Strange 2

To, że Capitan Spirit pojawił się jako darmowa produkcja, nie jest przypadkiem. DONTNOD Entertainment przygotowuje się bowiem do wypuszczenia na światło dzienne swojej nowej, tym razem pełnowymiarowej produkcji, czyli Lise Is Strange 2. Ta ma zadebiutować już 27 września tego roku, a już dziś można składać na tytuł preordera. Na PlayStation 4 gra będzie kosztowała 169 złotych, a w pakiecie dostaniemy także motyw z The Awesome Adventures of Capitan Spirit oraz możliwość spersonalizowania swojego plecaka, dzięki łatkom oraz zawieszkom, które nawiązują do Life Is Strange 2.

Capitan Spirit to wprawdzie krótka produkcja, którą da się ograć w niecałe dwie godziny, ale warto się nią zainteresować. Daje naprawdę niesamowitą satysfakcję i pozwala nam poczuć się jak dziecko, choć historia potrafi chwycić za serce. Warto także wspomnieć, że jest to niejako wprowadzenie do kolejnej odsłony Life Is Strange. Warto dodać, że tytuł nie jest niestety spolszczony.

Sprzęt komputerowy oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: PlayStation Store

Related posts

Leave a Comment