casio

Casio stworzy smartwatch w oparciu o Android Wear

Nie da się ukryć, że na rynku pojawia się coraz więcej smartwatchy. Możliwe, że za kilka lub kilkanaście lat całkiem przestaniemy korzystać z tradycyjnych zegarków. Casio jest jednym z bardziej znanych producentów różnego rodzaju czasomierzy i chce się dostosować do nowych realiów.

casio

Smart Outdoor Watch WSD-F10 to najnowsze dziecko Casio. Zegarek działa w oparciu o platformę Android Wear, ale nie jest smartwatchem, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Posiada wzmocnioną obudowę, która pozwoli mu przetrwać nawet w ciężkich warunkach. Wyświetlacz o przekątnej 1,32-cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli spełnia normę MIL-STD-810, co sprawia, że z zegarkiem można nurkować na głębokości do 50 metrów. Na pokładzie znalazło się miejsce dla czujnika ciśnienia, akcelerometru, kompasu oraz kilku specjalnych aplikacji. Niestety urządzenie ma jedną poważną wadę. Zastosowane w nim ogniowo wystarcza zaledwie na dobę pracy bez ładowania. Dla osób chcących wykorzystać opisywany sprzęt w ciężkich warunkach może być to problem, ponieważ nie zawsze mamy dostęp do prądu. Producent zaimplementował tryb Timespace. Zmienia on smartwatcha w klasyczny zegarek, na którym zobaczymy tylko godzinę i nic więcej. Jeśli skorzystamy z tej funkcji, czas pracy na jednym ładowaniu znacznie się wydłuży.

Smartwatch ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Wyceniono go na około 500$, czyli tani nie jest. Szkoda, że charakteryzuje sie tak słabą baterią. Casio zdecydowanie musi popracować nad tym aspektem. Ma jeszcze czas, bowiem jako jeden z nielicznych producentów klasycznych zegarków dostosowuje się do nowych technologii. Z drugiej strony większość prawdziwych smartwatchy też trzeba ładować codziennie, więc propozycja Casio nie odbiega od normy.

 
źródło: androidcentral
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...