pregnancy test

Teraz możesz zrobić test ciążowy za pomocą smartfona z Bluetoothem

Nowe technologie znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystanie różnego rodzaju urządzeń w medycynie pozwala niejednokrotnie na uratowanie komuś życia. Teraz także testy ciążowe można robić przy użyciu smartfona.

pregnancy test

Pregnancy Pro jest testem ciążowym, który wykorzystuje łączność Bluetooth. Działanie aplikacji jest banalnie proste, a producent postarał się, żeby było również jak najprzyjemniejsze. Na początku trzeba ściągnąć program First Respons Pregnancy Pro, który jest dostępny na iOS-a oraz Androida. Po uruchomieniu musimy odpowiedzieć na dwa pytania. Pierwsze z nich to: „Czy starasz się o dziecko”, a drugie: „Kiedy był Twój ostatni dzień cyklu menstruacyjnego”. W zależności od odpowiedzi na pierwsze pytanie aplikacja dostosuje się do użytkownika. Jeśli starasz się o dziecko, a nie jesteś w ciąży, to będą wyświetlane informacje, które mają pomóc Ci to zmienić. Sam test, jak i tester nie różni się bardzo od tradycyjnego zestawu do kupienia w każdej aptece. Na wynik czekamy około trzech minut. Producent aplikacji twierdzi, że są to bardzo stresujące trzy minuty dla kobiety i dlatego też stara się ją rozluźnić w tym czasie. Na ekranie telefonu pojawia się kilka opcji relaksu do wyboru. Od filmów video po gry, a nawet instrukcje dotyczące medytacji. Aby otrzymać wynik, aplikacja poprosi nas o kod umieszczony na testerze. Jeśli wynik będzie pozytywny, to poznamy przybliżony czas rozwiązania, a w czasie trwania ciąży aplikacja będzie przypominała nam o wizytach u lekarza i podpowiadała istotne pytania, które powinnyśmy skierować do doktora.

Pregnancy Pro kosztuje od 15 do 20$. Jest to test jednorazowego użytku. Czy przydatny, ciężko mi powiedzieć, z pewnością producentowi aplikacji zależy na tym, aby jak najbardziej pomóc kobietom. Myślę, że za kilka lat takie testy będą popularniejsze, a na razie mogą być odbierane jako dziwactwo. 

źródło: engadget

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...