CD Projekt wciąż rozpędzone

W trzecim kwartale 2016 r. Grupa Kapitałowa CD PROJEKT wypracowała 100,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 36,6 mln zł zysku netto. Wyniki finansowe Grupy za pierwszych dziewięć miesięcy br. to odpowiednio 419,8 mln zł przychodów i 171,2 mln zł zysku netto. Nakłady na prace rozwojowe w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2016 r. wyniosły 41 mln zł.

wiedźmin-3-kody

Największy wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej CD PROJEKT w 3 kw. 2016 r. miała dalsza wysoka sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz jej dwóch dodatków – Serc z Kamienia oraz
Krwi i Wina.

Osiągnięte w 3 kwartale br. bardzo dobre wyniki sprzedaży trzeciej części Wiedźmina wraz z dodatkami potwierdzają, że mimo półtorarocznej obecności na rynku tytuł ten cały czas zyskuje nowych fanów – powiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes ds. Finansów w CD PROJEKT S.A.  Liczę też na to, że przygotowana przez nas z myślą o sezonie świątecznym gra Wiedźmin 3: Dziki Gon w Edycji Gry Roku, będzie dla wielu graczy wymarzonym prezentem na gwiazdkę.

Po trzech kwartałach br. nakłady Grupy na produkcję nowych gier wyniosły 41 mln zł. Jednocześnie Grupa wypracowała ponad 158 mln zł dodatnich przepływów gotówkowych, w tym blisko 48 mln zł w trakcie trzeciego kwartału. Stabilna pozycja gotówkowa umożliwia pełną koncentrację na realizowanych obecnie projektach deweloperskich – grze GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Cyberpunk 2077.

Trzeci kwartał upłynął nam na przygotowywaniach do startu zamkniętych beta testów GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, które rozpoczęliśmy 25 października. W kolejnych miesiącach w studiu i w GOGu będziemy koncentrować się m.in. na testowaniu i dopracowywaniu poszczególnych elementów naszej nowej gry. Chcemy, żeby wysoka jakość GWINTA przyciągała jak magnes i zachęcała graczy z całego świata do rozgrywania kolejnych partii gry – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT S.A.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...