Pixel 750x300

Huawei mógł, ale nie chciał stworzyć smartfona Google Pixel

Jeden z prezesów Huawei podczas wypowiedzi dla serwisu WinFuture.De ujawnił zaskakująco ciekawą informację. Jeśli wierzyć zapewnieniom Colina Gilesa to właśnie chiński producent mógł odpowiadać za produkcję najnowszych smarfonów  Google, czyli Pixeli. Mógł, ale nie chciał…

Pixel 750x300

Brzmi niedorzecznie, ale tak w istocie maluje się obraz sytuacji. Okazuje się bowiem, iż gigant z Mountain View był już na zaawansowanym etapie negocjacji dotyczących tego, kto będzie odpowiadał za produkcję Pixeli. Choć Huawei mógł przyjąć wspomniany zaszczyt i przy okazji zarobić bliżej nieokreśloną, choć z pewnością wysoką kwotę, nie zrobił tego. Dlaczego?

Produkcja Pixeli godziłaby w politykę rozwoju firmy

Chińczycy z pewnością skorzystaliby, zarówno finansowo, jak i wizerunkowo na przedłużeniu współpracy z Google’em. To pewne, jednak firma w ostatnim czasie stara się zaistnieć na rynku amerykańskim, nie mówiąc już o chęci zwiększenia świadomości marki w innych regionach. Produkcja Pixeli mogłaby jedynie przeszkadzać, pochłaniając zasoby ludzkie oraz uwagę klienta. W jaki sposób?

Pixel 750x400

To proste – Google wymagał od Huawei zgody na pozbawienie Pixeli logo firmy. Na obudowach miała znaleźć się jedynie charakterystyczna literka G, wskazująca na to, że mamy do czynienia z urządzeniem wprost od Google. Dla chińczyków takowy układ wydał się nie do przyjęcia, stąd negocjacje zostały zakończone fiaskiem.

Finalnie za produkcję Pixeli „wzięło” się HTC. Tajwańćzycy nie widzieli w wymaganiach Google najmniejszego problemu i prawdę mówiąc, nie dziwie się rzeczonemu producentowi. Nie ma co kryć – firma nie przędzie najlepiej, a co za tym idzie, każda szansa na zarobek jest dla firmy kusząca. Nie skorzystanie z propozycji Google’a byłoby zbyt lekkomyślne.

Źródło: phonearena, WinFuture.de

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...