AFF 750x300

Umawiasz się na sex w internecie? Twoje dane sa w sieci

Friend Finder Networks, do którego należy serwis AdultFriendFinder oraz Penthouse zostały „złamane”, przez co cyberprzestępcy weszli w posiadanie danych z 412 mln kont.

AFF 750x300

Z wyciekami danych spotykamy się wyjątkowo często. Coraz częściej sprawa dotyczy serwisów o charakterze sexualnym. Mam tu na myśli zarówno erotyczne społecznościówki, jak i strony zawierające materiały porno. Użytkownicy obydwu zazwyczaj starają się ukryć wspomnianą bytność przed rodziną, przyjaciółmi oraz współpracownikami, czego wyciek danych absolutnie nie ułatwia. Z tego też powodu użytkownicy AdultFriendFinder powinni mieć się na baczności.

Potężny wyciek danych

W myśl danych zebranych przez Leaked Source, jest to jeden z najpotężniejszych wycieków ostatnich lat. W sumie ofiarą padło aż 412 mln kont. Naturalnie większość z nich to nieaktywne, niewiele warte profile, jednak ta mniejsza część może okazać się dla hakerów niezwykle dochodowa. Oczywiście pod warunkiem „szantażu”. Skąd moje przypuszczenia?

Wygląda na to, że wśród użytkowników serwisu AdulFriendFinder aż 7 8301 to żołnierze, zaś 5650 politycy. Tak przynajmniej sugerują adresy mailowe, na które dokonano rejestracji. Oficer lub minister mógłby przez „aferę” stracić posadę, a co za tym idzie – pieniądze. Warunki sprzyjają szantażowi, zgodzicie się?

Wszystko pod kontrolą

Włodarze serwisu twierdzą, iż problem jest już zażegnany, a mówiąc ścisłej – wadliwy kod został załatany. Mimo wszystko firma przeprowadzi śledztwo, którego efekty poznamy w najbliższych miesiącach.

Źródło: Engadget, The Guardian

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...