You are here
Cellebrite odblokuje każdego iPhone’a z systemem iOS 12.3 i niższym artykuły mobile News 

Cellebrite odblokuje każdego iPhone’a z systemem iOS 12.3 i niższym

Izraelska firma znana ze wcześniejszej współpracy z FBI twierdzi, że jest już w stanie odblokować każdego iPhone’a pracującego pod kontrolą iOS do wersji 12.3. Co ciekawe, z topowymi smartfonami z Androidem radzi sobie równie skutecznie.

Cellebrite
fot. Cellebrite

Idą złe czasy dla prywatności, ale dobre dla stróżów prawa, którzy w imię ścigania złoczyńców będą nieco naginać nasze swobody obywatelskie. Okazuje się bowiem, że zespół Cellebrite opracował metodę, w ramach której poradzi sobie ze złamaniem nie tylko starszych iPhone’ów, ale także nowszych smartfonów giganta z Cupertino oraz sztandarowców z Androidem.

Cellebrite złamie (prawie) każdego iPhone’a

Pamiętacie sprawę zamachowca z San Bernardino? O szczegółach sprawy możecie przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie. Teraz przypomnę jedynie, że ważną część śledztwa przeprowadzono dzięki ujawnieniu informacji zapisanych na iPhonie 5C przestępcy. W odblokowaniu urządzenia, a uściślając — w dostaniu się do danych weń zawartych, najprawdopodobniej pomogło narzędzie od izraelskiej firmy Cellebrite.

Wspomniane rozwiązanie zyskało właśnie nowy wymiar, gdyż jak podają jego twórcy, mechanizm poradzi sobie z każdym iPhonem pracującym pod kontrolą systemu iOS do wersji 12.3. Mało tego, bez zająknięcia dostanie się również do danych zapisanych na topowych smartfonach z Androidem firm takich jak Samsung, Huawei, LG, Motorola oraz Xiaomi.

Jeśli wierzyć zapewnieniom Cellebrite, narzędzie pozwoli dostać się do takich informacji jak rozmowy na czacie, wiadomości email, usunięte treści, a także zdjęcia.

Nawet uczciwe osoby mogą być mocno zaniepokojone skutecznością rozwiązania, dlatego też warto wiedzieć, jak się przed nim zabezpieczyć. Okazuje się, że jest tylko jedna skuteczna metoda. Użytkownicy iOS powinni zawsze stawiać na najnowszy system z aktualnymi zabezpieczeniami. W przypadku iPhone’ów oznacza to akurat korzystanie z bety iOS 13. Przynajmniej na ten moment.

Źródło: Digital Trends

Related posts

Leave a Comment