Twitter

Twitter dla macOS wraca z nowymi funkcjami

Włodarze Ćwierkacza poinformowali właśnie o pracach związanych z ponownym wprowadzeniem natywnej aplikacji Twitter dla systemów z rodziny macOS. Nie będzie to jednak do końca nowa aplikacja. Całość oparto o Project Catalyst ogłoszony na minionej konferencji Apple WWDC 2019.

Twitter
fot. Twitter

Na początku ubiegłego roku Twitter postanowił usunąć swoją aplikację z Mac App Store. Użytkownicy komputerów Mac mogli pozostać przy webowej wersji serwisu lub skorzystać z zamienników, których w rzeczonym repozytorium nie brakowało. Za sprawą projektu Catalyst w macOS 10.15 Catalina do sklepu App Store powróci natywna aplikacja Twittera.

Twitter dla macOS dzięki Project Catalyst

Zaledwie „kilka” dni temu Apple pochwaliło się nowym rozwiązaniem pozwalającym na proste i zarazem efektywne portowanie aplikacji z iPada do natywnych aplikacji w macOS. Project Catalyst zapowiada się nader ciekawie i co ważne, dzięki jego wdrożeniu App Store może wzbogacić się o brakujące programy. Jednym z nich będzie Twitter, o czym dowiedzieliśmy się oficjalnie, bezpośrednio od głównego zainteresowanego.

Włodarze Twittera poinformowali o sprawie za pośrednictwem swojego bloga. Niestety, nie podano konkretnych terminów. Wiadomy tylko, że premiera została zaplanowana na jesień tego roku. Niemniej, biorąc pod uwagę to, że kod aplikacji dla iOS jest w gotowy i dostosowanie go do działania na desktopach nie jest rzeczą specjalnie skomplikowaną dla programistów, czas oczekiwania nie powinien być długi.

W nowej wersji aplikacji Twitter zagoszczą tryb ciemny, dodatkowe skróty klawiaturowe, powiadomienia oraz możliwość pracy na wielu otwartych oknach. Nie wiem jak wy, ale ja zainstaluję Ćwierkacza od razu po udostępnieniu programu w App Store.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...