LEnovoThink750x300

[CES 2014] Levono pokazało klasę

Wydajne smartfony, niecodzienne hybrydy, tablety oraz piękne notebooki. To wszystko postanowił pokazać Chiński producent podczas tegorocznych targów technologicznych w Las Vegas. Specjalnie dla naszych czytelników zrobiliśmy mały przegląd nowości LG…

LEnovoThink750x300

Mobilność w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotna. Do podstawowych zadań wykonywanych „w biegu” wystarczy tablet lub smartfon. Bywa też tak, że zachodzi potrzeba skorzystania na mieście z bardziej profesjonalnego narzędzia. Z tego też powodu LG postanowiło pokazać nam nowe komputery przenośne.

ThinkPad X1 Carbon – to lekki (1,3 kg) Notebook, wyposażony w 13 calową matrycę, wyświetlającą obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Taka konfiguracja pozwala na wygodną pracę między innymi ze skomplikowanymi arkuszami kalkulacyjnymi lub innymi dokumentami. W nowym ThinPad zamontowano procesor Intel Core i7, do 8 GB pamięci RAM oraz 500 GB dysk twardy. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1. Producent nie zapomniał o najpopularniejszych modułach łączności jak NFC oraz Bluetooth (opcjonalnie). X1 Carbon jest wyceniany na 1299 dolarów.

Lenovo-Carbon

Kolejne laptopy zaprezentowane w Las Vegas to Flex 14D oraz 15D. Sprzęt, choć pozornie ciekawszy, głównie za sprawą dotykowych ekranów, wykonanych w technologii IPS, jest znacznie słabszy od ThinkPad’a. Znajdziemy tutaj procesor AMD A6-5200, wspierany grafiką AMD HD8570 oraz do 8 GB pamięci RAM. Bateria zamontowana w modelach flex, według producenta powinna wystarczyć na maksymalnie 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Lenovo-tablet

Tablet ThinkPad 8, co prawda zapowiadany już wcześniej zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W aluminiowej obudowie zamknięto 8-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Wydajność to nie problem, szczególnie, że w tablecie został zamontowany procesor Intel Bay Trail Quad Core.  Cena za te cacko pracujące pod kontrolą Windows 8.1 wynosi 429 dolarów.

Vibe-Z

LG pokazało również kilka inteligentnych telefonów. Najciekawszym z nich jest model Vibe Z. Potężny układ Snapdragon 800, taktowany zegarem 2.2 GHz, wspierany najmocniejszą mobilną grafiką Adreno 330 oraz 2GB pamięci RAM. 5.5-calowy ekran pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.3, lecz producent zapowiedział pewną aktualizację do wersji 4.4 KitKat.

Lenovo-S930

Poza tym pojawił się jeszcze 6-calowy model S930 z mniej wydajnymi podzespołami, model s650 będący wersją mini flagowca Vibe Z oraz niedrogi A859. Niestety, wspomniane urządzenia nie wyróżniają się niczym szczególnym od konkurencji.

Yoga-2

Za to produktem, obok którego nie sposób przejść niewzruszonym jest Hybryda Yoga 2. Właściwie mamy tutaj do czynienia z dwoma wersjami urządzenia. Pierwsza została wyposażona w czterordzeniową jednostkę Intel Bay Trail, dysk o pojemności 500GB oraz wydajny akumulator pozwalający na 6 godzin nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu. Za tak innowacyjne urządzenie przyjdzie nam zapłacić jedynie 529 dolarów.

Druga wersja hybrydy posiada procesor Intel Core i5, 13 – calowy ekran oraz dysk o pojemności identycznej jak w tańszym modelu. Bateria pozwoli na 8 godzin pracy, co należy zdecydowanie pochwalić. Niestety, wzrosła także cena i koszt opisywanego produktu sięga prawie 1000 dolarów.

Podsumowując całokształt prezentacji Lenovo należy tylko pogratulować organizatorom. Chińczycy pokazali mnóstwo nowości, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Inni producenci mogą uczuć się od Lenovo.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...