Smart TV SDK – nowy zestaw narzędzi programistycznych od Samsunga

Od wczoraj dostępny jest najnowszy zestaw narzędzi programistycznych dla deweloperów aplikacji na platformę Smart TV. Co to oznacza dla konsumentów produktów koncernu Samsung Electronics?

 

W porównaniu do swojej poprzedniczki o symbolu 4.5, wersja 5.0 Smart TV SDK (Software Development Kit) została wzbogacona o dodatkowe urządzenia kompatybilne z Samsung Smart TV. Oznacza to, że użytkownicy sprzętu od Samsunga, będą mogli od teraz, przy pomocy apki Smart TV kontrolować takie elementy wyposażenia domu, jak: lodówka, klimatyzacja czy oświetlenie.

Najnowszy pakiet SDK 5.0 został stworzony na prośbę partnerów oraz deweloperów aplikacji telewizyjnych: „Strona internetowa Samsung Developers Forum ciągle się rozwija a SDK, za sprawą coraz większej liczby partnerów Samsung oraz pobrań, powoli staje się największą na świecie społecznością deweloperów aplikacji telewizyjnych” – tak skomentował całą sytuację YoungKi Byun, wiceprezes zespołu S/W R&D w Samsung Electronics – „Zamierzamy regularnie uaktualniać nasz SDK i rozwijać ekosystem aplikacji Smart TV.” – dodał.

Samsung jako pierwsza firma w branży inteligentnych telewizorów wprowadziła do swoich produktów technologię PNaCl (Portable Native Client). W skrócie technologia, ta umożliwia programistom łatwiejsze tworzenie takich programów jak: zaawansowane gry czy natywne aplikacje wymagające skomplikowanego przetwarzania obrazu, wykorzystując do tego języki programowania C/C++.

W związku z tym, że aplikacje bazujące na technologii PNaCl są automatycznie optymalizowane na serwerze oprogramowania południowokoreańskiego giganta, deweloperzy mogą rozprowadzać swoje produkty dla różnych modeli Smart TV, bez obaw o kompatybilność.

Oprócz wyżej wspomnianych zmian w nowościach wprowadzonych w wersji 5.0 znajdziemy usprawnioną funkcję Multi Screen oraz działające w oparciu o przeglądarkę internetową zintegrowane środowisko programistyczne (Emulator Smart TV). Dla wyjaśnienia funkcja „Multi Screen” umożliwia łączenie apek zarówno na telewizorze, jak i na urządzeniu mobilnym.

SDK w wersji 5.0 można pobrać na stronie Samsung Developers Forum.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...