PhoneArena750x300

[CES 2014] LG na targach w Las Vegas

Każdy szanujący się producent sprzętu elektronicznego stara się pokazać na targach Consumer Electronics Show jak najwięcej. LG, pomimo zaprezentowania naprawdę ciekawych produktów, nie zachwycił. Dlaczego?

PhoneArena750x300

 

Głównym powodem jest to, że większość nowości nie jest tak naprawdę nowościami, gdyż zarówno sportowa opaska, WebOs na telewizorach Koreańczyków jak i komputer AiO pracujący pod kontrolą ChromeOS zostały zapowiedziane już wcześniej. Przez to nie można tutaj mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu konsumenta.

Nie oznacza to jednak, że LG nie pokazało niczego ciekawego. Na przykład: LG Lifeband Touch – opaska, o której pisaliśmy, zaledwie kilka dni temu w końcu ujrzała światło dzienne. Dzięki wspomnianemu gadżetowi będziemy mogli monitorować naszą aktywność fizyczną tj. ilość kroków, spalone kalorie oraz statystyki pokonanej trasy. W zestawie z opaską znajdziemy również specjalne słuchawki Heart Rate Earphones, pozwalające na wykrywanie tętna poprzez sprawdzanie przepływu krwi w uchu. Trzeba przyznać, że jest to łakomy kąsek dla sportowców zafascynowanych technologią.

W ofercie LG znajdziemy od teraz aż 20 nowych modeli telewizorów, z czego 3 to OLED’y. Ciekawostką jest to, że urządzenia są wyposażone w system WebOS. Ten jednak, na chwilę obecną pozostaje dość tajemniczym produktem. Nie wiadomo o nim zbyt wiele.

Na tegorocznych targach CES w Las Vegas można zapoznać się jeszcze z dwoma ciekawymi produktami. Jednym z nich jest LG Flex – Phablet, wyróżniający się z tłumu nietypową budową. Wspomniany model ma wygięty, elastyczny ekran. Nie można nazwać go jednak niespodzianką, gdyż słuchawka została zapowiedziana już kilka tygodni temu, a specyfikacja techniczna nie jest żadną tajemnicą.

Ostatnią, lecz równie ciekawą nowością jest komputer All In One, pracujący pod kontrolą „przeglądarkowego” systemu od Google – ChromeOS. W tym przypadku nie wiadomo niestety czy i kiedy urządzenie trafi do oficjalnej sieci sprzedaży w Europie. Mimo rosnącej sprzedaży Chromebooków, propozycje LG możemy traktować na razie jedynie jako ciekawostkę.

To wszystko, przyzwoicie lecz bez wyczekiwanego „Show”.

Źródła: Engadger, AndroidPolice, AndroidCentral, PhoneArena (foto)

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...