asus-zenfone-smartphone750x300

[CES 2014] Nowe smartfony Asusa – ZenFone

Asus zaprezentował w Las Vegas nową linię inteligentnych telefonów. W Skład ZenFone wchodzą trzy urządzenia, a każde z nich kierowane jest do zupełnie innego rodzaju klienta.

asus-zenfone-smartphone750x300

Pierwsza słuchawka ZenFone 4 posiada jak nie trudno się domyśleć 4-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości 800x 480 pikseli. Za wydajności odpowiada układ Intel Atom Z2520, taktowany zegarem 1.2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Urządzenie pracuje pod kontrolą dość aktualnej wersji Androida – JellyBean 4.3. Sugerowana cena detaliczna nie jest wygórowana i wynosi 99 dolarów. Czy ów model spotka się z większym zainteresowaniem? Odpowiedź poznamy zapewne dopiero po kilku miesiącach od wprowadzenia produktu do oficjalnej sieci sprzedaży.

Kolejnym sprzętem pokazanym przez Asusa jest model ZenFone 5. Opisywana słuchawka to typowy przedstawiciel wyższej średniej półki i może poszczycić się przyzwoitym 5 –calowym ekranem wykonanym w technologii IPS. Przy rozdzielczości 1280 x 720 nie uświadczymy widoku pojedynczego pixela. Obraz jest naprawdę ostry dzięki czemu korzystanie z ZenFone 5 będzie przyjemnością. Nie powinniśmy też zbytnio rozmyślać na temat wydajności urządzenia, gdyż mamy tutaj do czynienia z procesorem Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2 GHz. Podobnie jak w przypadku słabszego brata, Asus zdecydował się umieścić w środku jedynie 1GB pamięci RAM oraz Androida 4.3, lecz tutaj sytuacja jest lepsza, gdyż producent zapowiedział aktualizację do 4.4. KitKat.

http://www.youtube.com/watch?v=9YiqdkcuR_0

Najpotężniejszym przedstawicielem linii jest ZenFone 6. Mimo „numerka” wyżej Phablet nie różni się aż tak bardzo od mniejszego brata. Owszem, przekątna ekranu została powiększona o jeden cal, lecz bez zmiany rozdzielczości. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku procesora, gdyż znów mamy do czynienia z Atomem Z2580 (2GHz).  Na plus zdecydowanie możemy zaliczyć 13-megapixelowy aparat oraz mocną baterię o pojemności 3230 mAh.

Źródło: YouTube

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...